Nie mogę nakleić wydruku, bez względu na to, czego spróbuję


11

Jestem nowy w drukowaniu 3d, więc mogę przegapić coś oczywistego. Jeśli tak, proszę dać mi znać.

Wczoraj wydrukowałem mój model, ale dzisiaj próbuję wydrukować ten sam model, a pierwsza warstwa nie chce się przylgnąć, co oznacza, że ​​co najwyżej kilka warstw jest pomieszanych, jeśli uda się go odzyskać, ale zwykle oznacza to, że mam anulować i zacząć od nowa.

Wydrukuje jedną linię poziomą (w poprzek osi x), a następnie, gdy spróbuje linii pionowej (w poprzek osi y), linia pozioma nie przylega i zostaje przeciągnięta wraz z głowicą drukującą, a wszystko jest zepsute.

Próbowałem ciągle wyrównywać łóżko. (Używam arkusza papieru i próbuję wsunąć go między łóżko i głowicę drukującą. Dostosowuję łóżko, aby poczuć lekki opór, gdy popycham i ciągnę papier pod głowicę drukującą.)

Próbowałem zwiększyć podgrzewanie na głowicy drukującej i na łóżku. Używam czarnego PLA 1,75 mm, który mówi, że ma temperaturę drukowania 205-225. Próbowałem drukować w 205, 210, 215, 220 i 225. Próbowałem temperatury złoża 50, 55, 60, 65 i 70.

Próbowałem ustawić mnożnik prędkości drukowania na 0,5, aby dać mu czas na zastosowanie, ale bez zmian.

Próbuję wydrukować coś w kształcie szkieletu, który ma rozmiar do wydrukowania, więc nie wiem, jak użyć tratwy lub ronda, aby poprawić przyczepność.

Tak wygląda mój model:

mój częściowy model kostki wifeframe

Kiedy wczoraj wydrukowałem dobry, oto jak wyglądały dwie pierwsze linie:

dobra pierwsza warstwa

Kiedy drukuję dziś, nawet po wielu próbach wyrównywania łóżka, tak wygląda pierwsza warstwa:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Używam Monoprice 15365. Utworzyłem mój model w SketchUp, a następnie wyeksportowałem jako STL, który zaimportowałem do Cury 2.3.1. Następnie użyłem Cury do wyeksportowania pliku gcode na kartę SD. Wkładam kartę SD do mojej drukarki 3D i stamtąd drukuję.

Wszelkie porady są mile widziane. Nie wiem, czy mam problemy, ponieważ łóżko jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, zbyt gorące lub zbyt zimne, czy też głowica drukująca jest zbyt gorąca lub zbyt zimna ... nic, co próbowałem, nie zmienia wyniki.


Na czym drukujesz - biała taśma malarska / taśma maskująca?
vwegert

Wydrukuj dużą spódnicę lub rondo wokół swojego obiektu. Teraz masz czas na dostosowanie poziomu łóżka do właściwej wysokości.
Rewolwerowiec

@vwegert To wszystko, co przyszło z moją drukarką 3d (jak powiedziałem, jestem zupełnie nowy). Wygląda na jeden gigantyczny arkusz materiału, takiego jak taśma maskująca.
Kenny Wyland

@Gunslinger Śruby do regulacji wysokości znajdują się na górze łóżka, więc bardzo bym się martwiła, że ​​klucz imbusowy stanie na drodze do maszyny. : / Model, który próbuję wydrukować, jest tak duży, jak mój maksymalny rozmiar wydruku, więc nie sądzę, że mam dodatkowe miejsce na rondo lub tratwę.
Kenny Wyland

Przestałem używać papieru jako szczelinomierza, aby ustawić szczelinę między dyszą a łóżkiem, i właśnie kupiłem zestaw metalowych szczelinomierzy za kilka dolarów. Mała, ale zauważalna poprawa.
DLS3141

Odpowiedzi:


13

Twoja dysza jest wyraźnie za daleko od łóżka. Plastik należy lekko zgnieść. Niektóre oprogramowanie wewnętrzne mają opcję, w której można regulować wysokość dyszy „na żywo” podczas pierwszej warstwy, w Marlin nazywa się to „opiekunką”. Może to być bardzo przydatne, ponieważ można uzyskać prawidłową wysokość bez konieczności mieszania się z fizycznym poziomowaniem łóżka.


5

Twoje zdjęcie ma cienie, które wydają się sugerować, że warstwa taśmy ma zmarszczki. To nie pomoże. Spróbuj usunąć tę taśmę i odłóż wspaniałą niebieską taśmę malarza.

Jeśli przeczytasz jakieś forum poświęcone drukarkom do wytłaczania tworzyw sztucznych, znajdziesz wiele twierdzeń, że X lub Y to najlepszy sposób na zagwarantowanie przyczepności. Niektórzy ludzie przysięgają na szkło + klej, inni na arkusz PEI i tak dalej. Jedyny ogólny konsensus jest taki, że użycie ronda lub tratwy jest wysoce zalecane, aby zwiększyć całkowitą powierzchnię kontaktu.


4

Próbowałem ustalić, co jest nie tak z procesem, w którym twierdzisz, że poziomujesz łóżko OK (a druk zaczyna się w powietrzu). Teraz pamiętam, że miałem dokładnie ten sam problem z moimi pierwszymi odciskami.

Myślę, że poziomujesz OK, ale dostajesz trochę wiązania w osi Z. Gdy głowa przeskakuje, aby rozpocząć drukowanie, idzie w górę, a następnie w dół (ale nie tak daleko z powodu jakiegoś problemu mechanicznego). Tak więc chociaż twój ogranicznik Z jest ustawiony w linii z łóżkiem, po znalezieniu zera głowa nie jest w stanie niezawodnie się poruszać i powrócić do zera.

Zapoznaj się z tymi pytaniami, aby uzyskać bardziej szczegółowe pomysły na to, jak to naprawić:
krokowce osi Z i problemy z wyrównaniem łoża
Oś Z trudno poruszać się w niektórych obszarach - jakie mogą być wady, jak poprawić?

Możesz spróbować potwierdzić moją diagnozę poprzez wyzerowanie, przesuwając pozycję Z w górę o 2/3 pełnego skoku i cofając się. Sprawdź, czy nadal znajduje się w pozycji, w której go wyrównałeś.

Jeśli tak nie jest, podejrzewam, że twój Z-endstop może dawać niewiarygodne wyniki. Sprawdź, czy mikroprzełącznik jest bezpiecznie zamocowany. W końcu zastąpiłem mój czujnikiem optycznym i zauważyłem ogromną poprawę powtarzalności (<0,1 mm zamiast około 0,3 mm rms od zera do zera)


4

Eureka! Wszystkie pozostałe odpowiedzi i sugestie dotyczące tego postu były bardzo pomocne i prawdopodobnie byłyby poprawnymi odpowiedziami w ponad 90% przypadków, ale nie przyniosły mi żadnej ulgi. Spędziłem dużo czasu oglądając filmy z YouTube na temat drukowania 3D i zacząłem zauważać różnicę w wielkości linii plastiku układanych na płycie roboczej.

Na filmach linie plastiku wyglądały na większe. Moje były bardzo cienkie linie. To doprowadziło mnie do szeregu różnych wyszukiwanych terminów, dopóki nie znalazłem innych filmów, które mówiły o czyszczeniu dysz.

Zauważyłem, że jednym z symptomów, o którym wspominali, było to, że kiedy plastik wychodził z dyszy, zakręcał. To znak, że jest częściowo zablokowany i powoduje zgięcie i zakrzywienie. Po tym, jak ludzie na filmach na YouTube wyczyścili dyszę, plastik wytłoczyłby się i spadł prosto w dół.

Gdyby moja dysza była częściowo zablokowana i wychodziła tylko około połowa odpowiedniej ilości plastiku, miałoby to sens, ponieważ nie byłoby wystarczającej powierzchni plastiku, aby zapewnić dobre połączenie z powierzchnią roboczą.

Nabrałem trochę wierteł 0,4 mm od Amazon i postępowałem zgodnie z instrukcjami w tym filmie na YouTube .

Rzeczywiście, używając wierteł 0,4 mm, mogłem stwierdzić, że dysza jest zatkana. Po wyczyszczeniu plastik zaczął wytłaczać w linii prostej, podobnie jak wideo. Byłem oszołomiony!

Próbowałem innego wydruku i był NOC I DZIEŃ. W końcu zacząłem dostawać ładne pulchne linie, które przykleiły się do platformy roboczej. Nadal miałem problem z niektórymi częściami mojej platformy roboczej, ale myślę, że to dlatego, że podczas wszystkich moich prób uszkadzałem taśmę maskującą. Odłożyłem nową niebieską taśmę i zacząłem drukować, i to jest PIĘKNE.

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne również dla kogoś innego.


2

Znajduję 60-65 na łóżko. GOTUJESZ swoją placówkę. 175-200, chyba że jesteś szybkim / ekspertem. Powiedział, pozbyć się kranu. Użyj kleju Elmera. Ustaw także prędkość pierwszej warstwy na 30% i zrób jak 130% materiału dla warstwy 1. Daj nam znać, co się stanie!

Zgadzam się z Tomem. Prawdopodobnie jesteś za wysoko. Biorę kawałek papieru i staram się uzyskać dystans, aby podczas przenoszenia papieru między dyszami a łożem miał pewien opór, ale nie za duży.


Niektórzy ludzie przysięgają na klej; inni przez niebieską taśmę. Odkryłem, jak sugeruje odpowiedź Toma, że ​​ściśnięcie pierwszej warstwy jest idealne. Zgadzam się, że jego tempa są wysokie, ale odniosłem wielki sukces w 205, a nawet w 230 przy stosowaniu PLA wypełnionego drewnem.
Carl Witthoft

Kiedyś robiłem bluesa, ale jest o wiele lepiej z sztyftami klejowymi. Mój jest taki sam, ale bardziej subtelny, stąd 130% przepływu na pierwszej warstwie. Drewno PLA byłoby inne. Drewno ma mniejszą przewodność cieplną, a zatem wyższą temperaturę
StarWind0

@StarWind Powodem, dla którego używam wysokich temperatur jest to, że szpula PLA mówi o tym zakresie temperatur. Jest zdecydowanie wyższy niż to, co widziałem dla innych PLA podczas wyszukiwania online, ale wyraźnie wskazuje na szpuli, że ma temp. Druku 205-225.
Kenny Wyland

Re: 130% przepływu materiału na warstwie 1, to ustawienie, które musiałbym skonfigurować w oprogramowaniu takim jak Cura, a następnie muszę wydrukować z Cury lub to ustawienie 130% materiału, które można przedstawić w pliku gcode, więc Nadal mogę drukować z karty SD włożonej bezpośrednio do drukarki?
Kenny Wyland

Używam uproszczenia 3d. Jest w ustawieniach, warstwa, wysokość pierwszej warstwy% dla S3d. Więc tak, jest to ustawienie w twoim slic3r. Przy tym ustawieniu nie musisz robić więcej niż generować KODEKSU.
StarWind0

1

Możesz użyć taśmy maskującej jako podstawy, jednak wysokość dyszy jest większa niż wymagana. Sprawdź, czy wysokość warstwy pięści jest o 70% niższa niż rozmiar dyszy. Moim zdaniem może to być warstwa schodkowa minus 0,05, na przykład wysokość warstwy wynosi 0,2, a następnie moja pierwsza warstwa wynosi 0,15, co powoduje, że materiał trochę bardziej się wyrówna.

Jeśli nie jest to możliwe, możesz zmienić przesunięcie poziomu drukowania, aż osiągniesz wymaganą wysokość.

Ręcznie możesz dodać kilka warstw taśmy maskującej, aby zminimalizować odstęp w dyszy i łóżku. (czasami to robię, ponieważ mi domowa drukarka 3D wychodzi z kalibracji przy zmianie dysz)

W przypadku PLA używam 210 ° C, ponieważ użycie 190 i 200 sprawia, że ​​niektóre kule są podobne do twojego zdjęcia. spróbuj także użyć niższej prędkości, takiej jak 90 lub 80%, aby umożliwić dobre stopienie wewnątrz grzejnika.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.