Ile razy drukowana drukarka może samodzielnie wydrukować?


11

Istnieje drukarka biurkowa 3D RepRap, która może drukować większość własnych komponentów.

Zakładając, że każda drukowana drukarka wydrukuje następną i tak dalej. Czy są jakieś ograniczenia, ile razy można to osiągnąć?

Na przykład ktoś wydrukował dla mnie drukarkę, a ja robię to samo dla moich przyjaciół i oni robią to samo dla swoich. Czy może to trwać wiecznie (ponieważ model 3D pozostaje taki sam), czy też istnieją poważne skutki uboczne / wady ciągłego robienia tego?


Czy zniszczy przemysł produkcji drukarek 3D?
Obywatel

Nadal mogą sprzedawać filamenty, tym bardziej, że więcej osób będzie miało drukarki.
kenorb

Odpowiedzi:


15

Pliki użyte do wydrukowania tych obiektów są cyfrowe i nie ulegają degradacji w żaden sposób po każdym wydruku. Z upływem czasu nie występują żadne skutki uboczne ani degradacja, ponieważ drukuje się je wielokrotnie.

Jest to filozofia RepRap, a maszyny są zaprojektowane z wystarczającą tolerancją na błędy drukowania i budowania błędów, dzięki czemu nawet jeśli wydruk nie jest idealny, nie tylko będzie działał dobrze, ale może wydrukować drukarkę lepiej niż była wydrukowana, z pewna ostrożność i dbałość o kalibrację.

Proces ten wciąż wymaga dużej interwencji człowieka, polegającej na budowie nowej drukarki i jej prawidłowej kalibracji. Jeśli wystąpią błędy w drukarce lub wydrukach, które ona wytwarza, prawie zawsze można je przypisać konstruktorowi / kalibratorowi / użytkownikowi, a nie projektowi lub faktowi, że jest to drukarka N-tej generacji.


6

Drukarki reprap były często porównywane do roślin, zapewniając owoce i możliwość reprodukcji.

Ta analogia działa zarówno na dobre, jak i na złe. Każda forma życia może się rozmnażać tak często, bez wprowadzania artefaktów (mutacji).

Zbudowanie, skonfigurowanie i uruchomienie drukarki przepakowywania wymaga trochę umiejętności . Chociaż części można przekazywać, niekoniecznie musi to dotyczyć zdobytego doświadczenia. Możliwe, że części, które produkuje drukarka, nie są tak dobre, jak te, które otrzymałeś do zbudowania drukarki. Przynajmniej nie, dopóki nie dogonisz krzywej uczenia się.

Zestaw zawiera wiele innych części, które nie są drukowane i mogą różnić się jakością niezależnie od drukowanych części . To robi różnicę, jakie pręty stalowe są używane, jaki obwód sterownika dla silników itp. Jeśli oddajesz drukowane części, które są tak dobre, jak te, które otrzymałeś sam, dodane części niekoniecznie są tak dobre jak twoje.


Radzę, abyś ty i twoi znajomi otrzymali od kogoś części do drukarek i wspólnie zbudowali swoje drukarki . Podczas gdy dzielenie się częściami z innymi jest świetną rzeczą, budowanie drukarek 3D razem z przyjaciółmi jest większe.


Nie rozumiem, jak twój ostatni akapit odnosi się do przekazywania umiejętności. Równie dobrze możesz powiedzieć: zbuduj drukarkę, zbuduj lepszą i przekaż pierwszy, aby ktoś mógł się uczyć.
Sean Houlihane,

@Sean Houlihane, o którym mowa w akapicie o przekazywaniu umiejętności. Jeśli zbudujesz drukarkę z kimś innym, zyskasz umiejętności razem, czego niekoniecznie musisz przekazać tak łatwo, jak sam sprzęt.
trzeci wymiar

4

Tak długo, jak utrzymujesz każdą drukarkę i utrzymujesz odpowiednią kalibrację, idź do niej, tak właśnie zostały zaprojektowane, nawet dla siebie wykonałem części zamienne.

Niestety projekt RepRap właśnie zakończył się 15.01.2016 z powodu braku sprzedaży.

Mam reprap, który pochodzi z reprap i dokonał kolejnego reprap.

Tylko upewnij się, że podczas drukowania elementów na następny jesteś odpowiednio skalibrowany, w przeciwnym razie następna maszyna może być zbudowana krzywo;

Jedynymi ograniczeniami będą elementy elektroniczne i niewielka ilość sprzętu, który trzeba będzie kupić.


1
-1: Oryginalny projekt RepRap ( reprap.org ) nadal działa. „RepRap Professional Ltd.” ( reprappro.com ) został (tymczasowo?) zamknięty, ale nie zamknął strony internetowej, a wszystkie oprogramowanie i pliki projektowe są nadal dostępne jako oprogramowanie typu open source.
David Cary

Link mówi, że RepRap nie został zamknięty. Inny projekt o nazwie RepRap został zamknięty. Myślisz, że projekt stworzenia drukarki, która nie wymagałaby sprzedaży, zostałaby zamknięta z powodu braku sprzedaży?
user253751,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.