Projektowanie / drukowanie obiektów z dopasowanymi otworami


11

Kiedy próbujesz wydrukować części, które powinny zawierać otwory o określonej wielkości, np. Na śruby, jak uzyskać, aby miały one odpowiedni rozmiar?

Czy można idealnie skalibrować drukarkę, aby drukowała otwory we wszystkich popularnych rozmiarach (np. O średnicy 2 mm)? A może lepiej zaprojektować większe otwory lub wydrukować prototypy i zwiększyć rozmiary zgodnie z rzeczywistymi wydrukami?

Odpowiedzi:


5

Powodem, dla którego otwory są niewymiarowe, jest na ogół krajalnica , więc sama kalibracja drukarki nie może rozwiązać problemu (bez pogorszenia innych rzeczy). Wyjście drukarki jest dokładnie takie, jakie powinno być, biorąc pod uwagę dostarczony jej kod G. Po prostu kod G nie reprezentuje prawidłowo średnicy otworu.

Najlepiej byłoby po prostu uwzględnić odchylenie w projekcie lub po prostu wywiercić niewymiarowe otwory do odpowiedniej średnicy.


Czyli pliki STL dla dokładnie wydrukowanych obiektów, np. Części drukarki 3D, mogą nie być najlepszym rozwiązaniem do udostępniania, ponieważ są one specyficzne dla drukarki?
Thomas S.

3

Nawet w tradycyjnej produkcji (frezowanie, tokarka, frezarka itp.) Wymiary są często przesunięte czasowo, aby uwzględnić nieprzewidziane zmienne, takie jak zużycie narzędzia skrawającego, twardość materiału, a zwłaszcza błąd operatora / inżynierii.

Jak stwierdził Tom van der Zanden , dziury często wychodzą niewymiarowe. To nie jest świadome działanie, ale wynik nieskompensowanych zmiennych w materiale. Gdy fazujesz materiał przez podgrzanie go do temperatury bliskiej lub w punkcie topnienia, materiał zaczyna się technicznie zmieniać. Z tym mogą wynikać różne zmiany szybkości topnienia i chłodzenia . Twój silnik krojenia nie zrozumie, co należy zrekompensować, a co nie.

Sugerowałbym więc:

  • Dążenie do niższej tolerancji rozmiaru otworu. Jeśli nie masz tolerancji, po prostu ułóż ją i celuj około 0,5 mm-1 mm poniżej docelowego rozmiaru otworu.
  • Rozwierć otwór za pomocą rozwiertaka lub wiertła, wykorzystując wydrukowany otwór 3D jako pilot.
  • Uważaj na pozycje otworów 3D. Jeśli otwór jest zorientowany pod kątem złożonym, co oznacza, że ​​nie jest bezpośrednio w jednej linii z płaszczyzną osi, taką jak XY, ​​XZ lub YZ, wówczas możesz mieć zniekształcone otwory. Mogą spowodować błędy pozycjonowania, jeśli zdecydujesz się je rozwiercić.

1

Upewnij się, że wiesz, do czego służą dziury. Jeśli są to luzy , tzn. Są tak zaprojektowane, że śruba lub śruba łatwo się ślizgają, to nie ma nic złego w lekkim przewymiarowaniu.
Jeśli chcesz tappable dziury, czyli zarówno wątki na śruby napędowe maszyny lub samodzielnego beczki z drewna / płyt kartonowo-gipsowych śrub, a potem chcesz iść niewymiarowe.

Jeśli chcesz, aby otwór był ściśle dopasowany do pręta niegwintowanego, tak jak ma to miejsce w celu utrzymania wyrównania ruchomych części, prawie na pewno zacznij niewymiarowy i wyczyść otwór na tyle, aby pasował do pożądanego pręta.


1

Też miałem ten problem i prawie go rozwiązałem, tworząc wszystkie wielokąty otworów zamiast okrągłych.

Ogólna zasada, którą stosuję, polega na użyciu wielokąta o 4-krotnie większej liczbie boków niż średnica otworu w milimetrach, np. Dla otworu o średnicy 3 mm użyłbym wielokąta 12-stronnego.

Następnie należy wybrać między wielokątem ograniczonym (okrąg pasuje do wielokąta) lub wielokątem wpisanym (wielokąt pasuje do koła) w zależności od tego, do czego używasz otworu.


Cóż, wszystkie otwory są w rzeczywistości wielokątami, ponieważ STL opisuje tylko siatkę wielokątów. Pytanie brzmi, jak duży jest projekt wielokąta.
Thomas S.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.