Pierwsza warstwa zachodzi na jedną stronę


9

Podczas drukowania pierwszej warstwy wypełnienie nakłada się tylko na jedną stronę mojego wydruku. Następnie na pierwszych kilku milimetrach za ścianą jest szorstka i dużo wyższa powierzchnia.

  • Drukarka: Arduino Materia 101
  • Filament: Rec Pla
  • Temp: 210 stopni

Próbowałem go rozwiązać, ale właśnie znalazłem informacje o problemie, gdy wypełnienie nie wszędzie jest wystarczająco blisko ściany.

Jednak dla mnie problem jest odwrotny i tylko z jednej strony.

Zdjęcie zakładki

Odpowiedzi:


2

Może to wynikać z nierównego poziomu platformy roboczej (OP nie określił, czy kalibracja została wykonana w momencie pisania).

Jeśli obszar, który zachodzi na siebie, jest wyższy (bliżej dyszy), filament zostanie popchnięty w dół i wokół dyszy, gdy wytłacza się w tym obszarze. Spowoduje to nakładanie się nadmiaru filamentu na inne pasma na warstwie.

Przepraszam za brak umiejętności malarskich, ale poniższy obraz powinien zilustrować, co może się zdarzyć, gdy płyta montażowa jest nierówna:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zasadniczo próbuje to zilustrować, że jeśli dysza jest bliżej niż oczekiwana wysokość warstwy, maszyna będzie kontynuować przepływ, tak jakby dysza była na wysokości warstwy . Powoduje to zwykle większą szerokość warstwy, ponieważ dysza zasadniczo wypycha materiał z drogi .

Zauważysz, że w miarę przesuwania się w prawo na rysunku, twoja warstwa może zacząć się „przerzedzać”, ponieważ jeśli dysza jest większa niż wysokość warstwy, filament „rozciąga się”, aż osiądzie na płycie roboczej, w wyniku czego w cieńszej szerokości warstwy.

Idealnie, dysza będzie równoległa do płyty roboczej we wszystkich punktach na przestrzeni roboczej, a „ Odległość odstania ” będzie równa wysokości warstwy. Tak więc powinieneś zobaczyć górną część koralika filamentu na tej samej wysokości co spód dyszy.


Przepraszam za duże opóźnienie ... Nie jestem jeszcze dobry w kalibrowaniu, ale skalibrowałem platformę roboczą. Wziąłem papier i położyłem go na płycie roboczej, a następnie podniosłem Z do 0. Następnie powiedziałem drukarce, aby przesunęło X i Y, i wypoziomowałem płytę roboczą tak, aby moc potrzebna do wciągnięcia papieru pod dyszę wynosiła tak samo w każdym miejscu ... Więc to powinno było załatwić sprawę, prawda? Przepraszam, za słaby angielski. : /
MrOnkelChiller

1
Tak, wygląda na to, że wykonałeś właściwą procedurę. Twój angielski wygląda dobrze :) Możesz trochę kopać, aby sprawdzić, czy istnieje program GCode, który pomoże ci skalibrować szybciej, jeśli twoja maszyna nie ma gotowej procedury.
tbm0115,

1

Tak. Zdarza się. Osobiście wolę to od alternatywy, która nie idzie wystarczająco daleko i zwija się do tyłu. Powiedział, że w zależności od krajalnicy będziesz miał tolerancję nakładania się linii. Ale tak naprawdę dzieje się to, że wygładzasz pierwszą warstwę. Aka twój gorący koniec jest zbyt wysoki w stosunku do twojego mnożnika pierwszej warstwy.

W przeciwnym razie i jeśli zobaczysz to później w druku. Ponownie nie sądzę, że naprawdę możesz to naprawić, ale powinieneś ponownie skalibrować oprogramowanie drukarki, liczbę kroków na mm i rozmiar filamentu krajalnicy.

Patrząc na to znowu to trochę za dużo. Może talerz nie jest płaski. Czy dzieje się to z jakichkolwiek innych stron? Po tym mamy mało prawdopodobny przypadek, że twój hotend jest zbyt gorący. Które spowolnienie drukarki może spowodować wyciek zbyt dużej ilości materiału. Ale powiem poziom talerzy jako podejrzenie numer jeden.

Drukowanie 3D przypomina próbę wykręcenia 3-4 płyt naraz. Jeśli nadal masz problemy, mogę rozwinąć więcej kroków kalibracji, które musisz wykonać.


Tak, masz rację, tak jest lepiej, niż na odwrót ... Może drukarka po prostu nie spełnia moich wymagań. ale kalibracja kroków na mm byłaby interesująca ...
MrOnkelChiller
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.