Zmniejszenie ilości materiału


12

Właśnie zacząłem projektować. Pierwszym projektem był zamienny uchwyt do mojej szlifierki kątowej, więc w zasadzie pusty cylinder. Chcę zmniejszyć ilość materiału użytego do wydruku. Mógłbym tu usiąść i dziurawić uchwyt mniejszym cylindrem lub innym kształtem itp., Ale czy jest to łatwiejszy sposób?

Musi to być dość powszechny wymóg, podobnie jak w filmach, w których szpiedzy patrzą na zdjęcie i mówią technice, aby „ulepszyła ... ulepszyła”. Idealnie byłoby wybrać powierzchnię i nałożyć jakiś wzór, aby usunąć materiał.


1
Więc szukasz czegoś, co jest „jak w filmach”, mimo że filmy to robią?
Tom van der Zanden,

Świetna robota poprawiająca pytanie. Zaktualizuję swoją odpowiedź jutro, aby odzwierciedlić zmiany. Chociaż nie jestem pewien, czy mogę pomóc w nauce sudo w Hollywood, ale znam twoje znaczenie.
StarWind0

Jeśli wykonasz wiele otworów cienką siatką, prawdopodobnie zwiększy to koszt. Następnie musisz wydrukować wiele ścian (drogie) zamiast wypełnienia (tanie).
Gunslinger,

Witaj @SleepyBoBos, zauważyłem, że twoje pytanie jest już od dłuższego czasu. Czy któraś z poniższych odpowiedzi była w stanie rozwiązać twoje pytanie? Jeśli tak, czy miałbyś coś przeciwko zaakceptowaniu właściwej odpowiedzi. Jeśli nie, czego brakuje, abyśmy mogli Ci pomóc? Ponadto, jeśli sam to wymyśliłeś, zawsze możesz odpowiedzieć i zaakceptować własne rozwiązanie. Dziękuję Ci.
StarWind0

Odpowiedzi:


9

Zaktualizowano w celu dopasowania do ulepszonego formatu pytania.

Istnieje kilka sposobów zmniejszenia zużycia materiału. Najpierw dotknąłeś. To jest zmniejszenie projektu poprzez wybijanie otworów i usuwanie całego materiału, który nie dodaje niczego do struktury. Jeszcze lepsze jest to, czego dotknąłeś, zmniejszając go do tego stopnia, że ​​twój wydruk przypomina bardziej wiszący most, gdzie jest to absolutne minimalne rusztowanie w geometryczny wzór.

Większość narzędzi, które znajdziesz do redukcji, jest jak ten samouczek z Shapeways na Meshlab, w którym redukujesz szczegóły powierzchni. Być może warto zbadać te zakłady, ale prawdopodobnie nie to, czego naprawdę potrzebujesz.

Następnie bardziej twarde narzędzia CAD, takie jak solidne prace, pozwalają na wstępne optymalizacje parametryczne i optymalizację topologii. Optymalizacja topologii. wydaje się być twoim prawdziwym zwycięzcą

Przykład optymalizacji topologii

Teraz z punktu widzenia drukarki 3D po prostu poprawiamy nasze ustawienia krajalnicy. Istnieją wpisy dotyczące Infill. Zwykle drukuję z wypełnieniem 7%. AKA mój nadruk jest w 93% pusty w środku. Następnie ustawiłem kilka solidnych warstw skorupy. Pomyśl o solidnych skorupach jak o skórze. Zwykle wystarcza to do zmniejszenia zużycia plastiku. Jedynym powodem, dla którego nie robię części w 100% pustych i kilku pełnych warstw skóry / skorupy, jest to, że potrzebuję czegoś do wydrukowania na wierzchu lub jeśli potrzebuję, aby część była mocna. Nawet niski procent wypełnienia może być bardzo silny, jeśli zostanie użyty prawidłowy wzór geometryczny (trójkąty IE).

Zasadniczo wystarczy zmniejszone wypełnienie, chyba że robisz tysiące tego elementu, chociaż w takim przypadku prawdopodobnie i tak nie wydrukujesz go w 3D.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

3dprintingforbeginners ma fajny artykuł na temat związku między wypełnieniem, liczbą skorup i wytrzymałością części. Nieco więcej informacji na temat terminologii (infill / shells / etc ...) można znaleźć na blogu poświęconym drukowaniu 3D .


Ciekawym pytaniem byłoby, czy pożądane jest poleganie na pewnych wzorach wypełnienia, czy też projektowanie wnęk już w CAD.
Thomas S.

@ThomasS. Dlatego zawsze podglądam i modyfikuję wypełnienie. Chociaż szczerze mówiąc wolę grube muszle i niskie wypełnienie. Rzadko robiłem w ten sposób część. Ale wszystko zależy od tego, do czego go używam.
StarWind0

Przeglądam również ustawienia wypełnienia w Slic3r, ale widziałem wiele rzeczy na różne sposoby, które zaprojektowały zagłębienia.
Thomas S.

4

TechnologiaPodobnie jak filmy ” zazwyczaj oznacza $$$ .

Dla tych, którzy nie posiadają (legalnego lub w inny sposób) drogiego oprogramowania CAD, znalezienie gotowego rozwiązania może być trudne. Nie oznacza to, że nie da się tego zrobić.

Bliskim, łatwo dostępnym rozwiązaniem byłoby użycie szeregu popularnych narzędzi CAD, takich jak Shell i Scale. Pomiędzy tymi funkcjami powinieneś być w stanie przeskalować kopię głównego obiektu bryłowego, a następnie powlekać nowy obiekt wewnętrzny. Po pocięciu obiekt powinien mieć mniejszą „ściankę wewnętrzną” i wydrążony środek. Poleciłbym to wypełnienie powyżej 0%, ponieważ pocisk nie zapewni wystarczającej siły do ​​zamierzonego zastosowania, o którym wspomniałeś.

Na My3DMatter.com znajduje się świetny artykuł, który zawiera szczegółowe informacje i bardzo interesujący zestaw wykresów, przedstawiający koszty, szybkość, siłę i rozkłady jakości przy różnych wysokościach warstw i wypełnieniach.

Uwaga: wyniki będą się różnić dla różnych typów materiałów, dostawców, kształtu części i wzoru wypełnienia . Wyniki te znaleziono podczas drukowania z Replikatora MakerBot i prawdopodobnie filamentu MakerBot.

Porównanie wypełnienia a wysokości warstw

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.