Kliknięcia wytłaczarki


11

Mam pochodną Prusa i3 z wytłaczarką MK8 i Marlin 1.1RC8 jako oprogramowanie wewnętrzne. Już zmniejszyłem domyślne prędkości, a także przyspieszenia. Ale czasami, gdy próbuję drukować z filamentem BQ PLA (220 ° C), głównie podczas wypełniania obszarów, moja wytłaczarka klika. Poniższy zrzut ekranu widoku warstw Slic3rs pokazuje kliknięcie „linii”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jakie ustawienia muszę zmienić, aby w tym przypadku uniknąć nadmiernej ekstruzji?


1
Czy na pewno kliknie dokładnie podczas wycofywania? Kliknięcie głównie oznacza, że ​​wytłaczarka nie jest w stanie przesuwać filamentu. W twoim przypadku, jeśli zabrzmi, gdy wymagane jest więcej filamentu (np. Obszary wypełnienia), możesz spróbować zmniejszyć prędkość drukowania w takich obszarach lub zwiększyć temperaturę dyszy.
Michaił Z

Masz rację. Na innym obiekcie staje się oczywiste, że kliknięcie występuje podczas wykonywania wypełnienia ciągłego, nawet na długiej „linii”. Używam domyślnych wartości Slic3rs dla prędkości, więc 20 mm / s dla wypełnienia pełnego (normalne wypełnienie 50 mm / s).
Thomas S.

Jeśli zmniejszenie prędkości nie pomoże, istnieje coś innego, co blokuje gładkie wytłaczanie filamentu. Z PLA najprawdopodobniej używasz chłodnicy. Spróbuj zmniejszyć prędkość chłodzenia w obszarach o wypełnieniu 100%. W przeciwnym razie spójrz na odpowiedź @rwinscot.
Michaił Z

Pierwsze 220c dla PLA? Musisz biegać z rekordową prędkością! Ale naprawdę pomocne byłoby wideo :-)
StarWind0

1
@ThomasS, czy po tym wydruk będzie kontynuowany? Jeśli tak, może to być po prostu kwestia zbyt dużej dyszy próbującej wcisnąć wypełnienie w szczelinę mniejszą niż ona sama - coś, z czym wielu krajowców stara się elegancko sobie poradzić.
Tormod Haugene

Odpowiedzi:


3

„Kliknięcie” wytłaczarki to słyszalny wskaźnik poślizgnięcia się zębów na zębatym sprzęcie ... określenie, czy jest to objaw, czy problem, w którym sytuacja staje się trudna.

Nie jestem pewien co do dostosowania szybkości podawania - ponieważ wpłynie to na cały wydruk i może spowodować inne problemy. Mierzenie wymiarów przykładowego wydruku za pomocą zestawu zacisków jest dobrym sposobem na identyfikację wytłoczenia powyżej / poniżej.

Może ogólne elementy konserwacji?

  • Termistor: Pomiar temperatury dyszy zależy od precyzji termistora i tego, jak dobrze jest on przymocowany ... 5% dryft przy 220 stopniach może wynosić zaledwie 210 stopni lub nawet 230 stopni. Użyj termopary na multimetrze, sondzie bezdotykowej itp., Aby sprawdzić temperaturę dyszy.

  • Temperatura: temperatura opadania dyszy wynosząca +/- 5 stopni jest normalna. Monitoruj temperaturę dyszy podczas drukowania, aby sprawdzić, czy utrzymuje się w tym zakresie (patrz: Prędkość poniżej).

  • Szybkość: Szybkie drukowanie jest niesamowite ... kiedy masz hotend, który może nadążyć za potrzebami stopienia przychodzącego filamentu. Zbyt szybko, a włókno może nie zostać odpowiednio stopione; zwiększenie ciśnienia potrzebnego do przepchnięcia go przez dyszę. Materiały pomocnicze i wypełnienia są zazwyczaj drukowane szybciej niż reszta modelu - wspomniałeś o kliknięciach „… głównie podczas wypełniania obszarów”.

  • Wyrównanie: Upewnij się, że zębate koło zębate, łożysko luźne i żarnik są odpowiednio ustawione. Włókno, które błąka się po ścieżce karmienia, ma większe prawdopodobieństwo poślizgnięcia się i / lub wygięcia.

  • Zęby: Upewnij się, że zęby zębatego koła zębatego są czyste i wolne od zanieczyszczeń. „Gunk” w zębatych zębach przekładni zmniejsza przyczepność filamentu.

  • Napięcie: Zwiększ napięcie między zębatym kołem zębatym a łożyskiem luźnym, jeśli to możliwe; zużyte koła zębate mogą wymagać dodatkowej pomocy w przytrzymaniu filamentu.

  • Stepper: Ciepło wytwarzane przez silnik steppera może być przekazywane do zębatego koła zębatego ... zmiękczając filament i powodując poślizg. Jakość, wydajność i cykl pracy silnika krokowego mogą znacznie wpłynąć na ilość wytwarzanego ciepła; Ponad 200 stopni jest całkowicie możliwe. Chłodzenie pasywne (radiator) jest dobrym pomysłem, lepsze chłodzenie aktywne (wentylator).

Możliwe są również luźna przerwa termiczna, nacięcia na ścieżce filamentu, zmiany szerokości filamentu itp.

Ponadto Simplify3D stworzył świetne źródło informacji o rozwiązaniach typowych problemów z drukowaniem 3D (jeśli jeszcze go nie widziałeś).

https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troublesh/


1
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​„kliknięcie” nie przekłada się na żarnik, lecz silnik krokowy nie ma wystarczającego momentu obrotowego do napędzania żarnika. Jest to często spowodowane brakiem wystarczającej ilości miejsca do przepływu tworzywa sztucznego. W końcu coś daje. Czasami głowica jest odpychana, ale często jest tak, że silnik krokowy przerywa moment obrotowy i skacze do tyłu do tej samej pozycji fazy jazdy.
cmm,

To bardzo ogólna odpowiedź, która nie odnosi się konkretnie do problemu. Tormod i Davo są na dobrej drodze. Dysza próbuje wcisnąć się w linię wypełnienia pomiędzy dwoma ciasno umieszczonymi obwodami, powoduje to dodatkowe tarcie, ponieważ stopione włókno nie mieści się w pozostałej przestrzeni, stąd przeskakiwanie.
0scar

3

Spróbuj zmniejszyć do zaledwie dwóch obwodów i pozwól, aby ten niebieski obszar został obliczony jako wypełnienie. Może to dać wypełnienie zygzakowate zamiast prostego, zbyt dużego koralika.


2

Próbowałem zmniejszyć „mnożnik wyciskania” z 1 do 0,95, ale to spowodowało przerwy. Teraz zminimalizowałem klikanie, ustawiając opcję Slic3r „Wypełnij przed obwodami” na stronie „Ustawienia drukowania> Wypełnienie”.


1
PS: Jeśli ta sama ilość plastiku nadal będzie wytłaczana - tylko w innej kolejności - czy wszystkie części nie wzrosną nieznacznie? Podejrzewam również, że obwód drukowany jest zwykle drukowany jako pierwszy, aby uzyskać gładsze wykończenie. Czy to według twojego doświadczenia? Dziękujemy za udostępnienie swojej odpowiedzi. :-)
Tormod Haugene

1
Tak, myślę, że obiekty będą nieco szersze. Nie wiem, dlaczego zwykle obwódki są drukowane jako pierwsze - nie mogę powiedzieć, że wyglądają teraz gorzej.
Thomas S.

1
oto moja teoria: istnieje ustawienie slic3r „Łączenie wypełnienia co: warstwy X”. Na przykład, jeśli zostanie ustawiony na 3, najpierw wydrukuje trzy warstwy obwodu o regularnych rozmiarach, a następnie wydrukuje jedną warstwę wypełnienia tłuszczem, która jest 3 razy większa od wysokości warstwy (jest to optymalizacja prędkości). Oczywiście jest to więcej żarnika, który musi zostać wciśnięty przez dyszę i może spowodować kliknięcie. Jeśli jednak PIERWSZY wydrukujesz wypełnienie, nie można wykonać tej optymalizacji (więc wypełnienie będzie zawsze drukowane na ustalonej wysokości warstwy, a nie na jej wielu stronach)
użytkownik1282931

2

Widziałem jedną pułapkę, która powoduje kliknięcie ekstrudera, a nadmierne lub cofnięcie wyciągnięcia jest takie, że kontrola ekstrudera jest w złym trybie.

Wytłaczarkę można ustawić w trybie względnym lub absolutnym. Jeśli bezwzględne wartości wytłaczania są wysyłane w trybie względnym, wówczas system będzie próbował przepchnąć więcej, niż może wytrzymać dysza lub gorący koniec. Dostaniesz plamy, kliknięcia, sączenie, a to uszkodzi wytłaczarkę i gorący koniec.

Spójrz na kod G i zobacz, jak wyglądają liczby „E” - wyglądają względnie (te same lub wielokrotnie zamknięte liczby) lub bezwzględne (liczby powoli rosną). Cura domyślnie przyjmuje wartość bezwzględną - ale początkowo NIE wysyłał kodu G, aby ustawić mój kontroler w absolutnym położeniu ekstrudera.

Zauważ też - jest to odrębne od trybów pozycjonowania absolutnego / względnego XYZ.

  • M82 przełączy wytłaczarkę w tryb absolutny.
  • M83 przywróci go do trybu względnego.

2

Jedyny raz, kiedy obserwowałem klikanie z wytłaczarki na moim Anet-A8, jest na pierwszych warstwach, gdy mam zbyt niską wysokość głowicy - dysza nie jest w stanie wytłaczać z wystarczająco dużą szybkością, aby umożliwić postęp filamentu poprosił.

Jeśli masz dość powtarzalny scenariusz, możesz spróbować zmniejszyć szybkość posuwu filamentu do około 90% i zobaczyć, jaki to ma efekt. Zauważyłem już na jednej z moich rolek filamentu, że 90% prędkości posuwu daje mi mniej wypełniony obszar stały, więc może domyślne prędkości posuwu są nieco zbyt wysokie (lub to włókno ma nadmierną średnicę).


0

Miałem ten problem i okazało się, że trybik wytłaczarki ociera się o wnętrze otworu w radiatorze, powodując poślizg silnika krokowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.