Śruby drukujące - czy wydruk jest użyteczny? (M3 lub M4)


11

Chcę tylko zapytać, czy ktoś pomyślnie wydrukował śrubę (M3 lub M4). Czy wydruk jest użyteczny jako śruba? Jaka drukarka może drukować śruby? Używam drukarki M3D - czy istnieje konfiguracja umożliwiająca pomyślne wydrukowanie przydatnej śruby?

Czy ktoś może udostępnić zdjęcie najlepszej drukowanej śruby 3D?

Odpowiedzi:


11

cóż ... trudno sobie wyobrazić drukowanie M3, a nawet M4. Nie próbowałem, ale nie zrobiłem, ponieważ jestem pewien, że to niemożliwe (oczywiście na mojej drukarce)

ale jakiś czas temu wypróbowałem M8, który oczywiście jest daleki od twoich potrzeb, został wydrukowany na wysokości warstwy 0,1 mm

poszło dobrze do orzecha bez żadnych problemów, ale siła nie jest zbyt wysoka, jak sądzę

Wiem, że jakość jest niska, ale nawet takie złe zdjęcia pokazują problemy

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Powiedziałbym, że to nie tylko twoja drukarka; żadna drukarka FDM nie jest w stanie robić rzeczy tak dobrych jak M3 lub M4.
Tom van der Zanden,

2

Miałem sukces w drukowaniu szpilek w tym rozmiarze, ale nie śrub. Przy tej wielkości szpilki były również wyjątkowo podatne na stres, tj. Łatwe do złamania. W tej skali tolerancje są nieco ciasne przy tak małym drukowaniu i będą występować niewielkie odchylenia w precyzji w przypadku większości drukarek. Najlepszym tego przykładem jest próba wydrukowania klocków Lego, które nie łączą się ze sobą, niektóre są nieco za duże, a niektóre są za małe, a czasem pękają.


2

Po prostu nie jest to możliwe na maszynie FDM. na przykład przy standardowej grubości warstwy 0,1 między każdym pikiem (skokiem) dla grubego M3 byłoby tylko 5 warstw materiału, a drobna M3 nie miałaby nawet czterech warstw ( wikipedia na temat ISO ), co po prostu nie jest wystarczająca liczba warstw, aby rozwiązać wymagany kształt. Wytrzymałość takiej śruby, nawet jeśli można ją wydrukować, byłaby fatalna.


0

Niestety mało prawdopodobne.

Średnica dyszy M3D jest zbyt szeroka, aby można było wydrukować coś, co wydrukowałoby niezawodnie, nie wspominając o tym, że żadna maszyna FDM nie będzie miała precyzji do tworzenia dobrych nici. nawet warstwy o grubości 0,05 mm nie będą działać dobrze.

Próbowałem na Form1 (drukarka w stylu SLA) i nawet ten zestaw przy maksymalnej rozdzielczości nie był w stanie wydrukować czystych wątków.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.