Jeden kąt nigdy się nie trzyma


9

Jestem nowy w druku 3D. Myślałem, że czarna powierzchnia mojego łóżka z nadrukiem powinna trzymać rzeczy bez dodatkowej taśmy, sprayu itp. Jednak za każdym razem, gdy coś drukuję, ten sam róg i tylko ten róg się odrywa.

Wszelkie porady, jak to naprawić?

  • Monoprice Makerselect V2
  • Hatchbox PLA
  • Temp 195/50

Zdjęcie wypaczenia druku w rogu

Odpowiedzi:


5

Jest to najprawdopodobniej spowodowane nierównym łóżkiem. Prawdopodobnie jest on niższy w tym konkretnym rogu: dysza znajduje się dalej od łóżka, więc filament nie jest tak mocno ściśnięty i dlatego łatwiej uwalnia się z łóżka.

Twoje łóżko powinno mieć 3 lub 4 śruby, które można wyregulować, należy poluzować śrubę w rogu, która sprawia kłopoty.


To wydaje się być problemem. W łożu drukarskim w tym obszarze jest znacznie niższe miejsce. dzięki.
trzepak

Jestem paranoikiem, więc często przekraczam rondo, aby upewnić się, że się nie poluzuje. Możesz również rozważyć podniesienie temperatury głowicy, aby pierwsza warstwa była mniej lepka i lepiej mikropłynie na łóżko (większa przyczepność)
Carl Witthoft

Po pewnym czasie próbowałem sobie z tym poradzić i zdałem sobie sprawę, że aluminium wypacza się pod wpływem ciepła, a powierzchnia do drukowania nigdy nie będzie płaska. Używam teraz szklanej płytki i jest o wiele lepiej.
trzepak
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.