Druga warstwa: luki, słaba przyczepność - dlaczego?


12

Na moim klonie Prusa widzę następujący wzór:

Zdjęcie niskiej jakości druku drugiej warstwy

Pierwsza warstwa drukuje się OK, przyczepność warstwy do łóżka jest dobra. Druga warstwa pokazuje dziwne luki. W przypadku większych elementów lub ze zwiększonym posuwem czasami robi się tak źle, że części drugiej warstwy odrywają się i są przeciągane po wydruku. Odnoszę wrażenie, że efekt ten jest gorszy, gdy drukuje się w kierunku „od lewego górnego do prawego dolnego rogu”, ale nie tak źle, gdy drukuje w kierunku „od prawego górnego do lewego dolnego rogu”.

Dzieje się tak w przypadku wielu włókien i materiałów. Próbowałem już manipulować szybkością przepływu, temperaturami i szybkością drukowania, ale niewiele poprawiłem.

Co może być przyczyną tego problemu?


7
Nie opisałbym tego jako „OK” pierwszej warstwy. Dysza jest albo za daleko od łóżka, albo nie wyciągasz się. Underextrusion wygląda również na przyczynę problemów z drugą warstwą.
Tom van der Zanden

1
@TomvanderZanden, dla mnie wydaje się to realną odpowiedzią, a nie tylko komentarzem. :-)
Tormod Haugene

Czy wypróbowałeś już inną krajalnicę? Lubię używać Cury, ponieważ nawet przy najlepszych ustawieniach Slic3r nie mogę uzyskać tak dobrego wydruku, jak podczas korzystania z Cury.
Świąteczny

Tak, w międzyczasie przełączyłem się na Simplify3D, uzyskując znacznie bardziej spójne wyniki. Too baad @TomvanderZanden nie opublikował odpowiedzi, którą mógłbym zaakceptować :-)
vwegert,

@vwegert Tomvanderzanden dodał teraz odpowiedź :) Myślę, że dobrze byłoby mieć oko na to pytanie, ponieważ wyraźna odpowiedź pomogłaby innym na dłuższą metę.
tbm0115,

Odpowiedzi:


3

Nie opisałbym tego jako „OK” pierwszej warstwy. Dysza jest albo za daleko od łóżka, albo nie wyciągasz się. Underextrusion wygląda również na przyczynę problemów z drugą warstwą.


Wszelkie pomysły jak to naprawić pod-ekstruzji Slic3r, Cura, czy cokolwiek OP został użyciu?
tbm0115,

1

Twoja pierwsza warstwa jest również strasznie źle skalibrowana.

Naprawdę powinieneś wykonać wszystkie kalibracje. Łącznie z oprogramowaniem układowym, gdy wynik jest tak zły.

Następujący. Załóżmy tylko, że oprogramowanie układowe jest ustawione poprawnie. I że twój przepływ również jest właściwy. Druga warstwa mówi głośno o rozgotowanym plastiku dryblującym. Możesz się zaciąć. Może fabryka zostawiła trochę metalowych wiórów na gorącym końcu. Tak się stało. Spróbuj rozłożyć wyciągnięty. Upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód. Wyczyść końcówkę za pomocą wiertła ręcznego mikro.

Po tym będziemy potrzebować więcej informacji. Opublikuj swoje ustawienia. Być może masz niedopełnienie (ustawiłeś rozmiar filamentu wyższy niż jest w rzeczywistości) i masz tak wysoką temperaturę, że dosłownie gotujesz plastik i wszystko kapie sparatycznie zamiast pod kontrolą.

Zbyt wysoka temperatura może zwiększyć nagromadzenie karbonizacji i tworzy Dżemy. Czy miałeś kiedyś dobry wydruk? Moje pieniądze są częściowo zablokowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.