Wybór oprogramowania układowego: Marlin vs Repetier vs Inne


9

Budujemy na zamówienie kartezjańską drukarkę 3D do użytku w produkcyjnym środowisku drukowania 3D, spełniając następujące wymagania:

  • Zamierzona rozdzielczość Z 0,13 mm;
  • Podwójne wytłaczarki (podstawowe + materiał nośny);
  • Cztery szpule (dwie na materiał ze złączem y, być może dodają później funkcję automatycznego przełączania);
  • Aparat fotograficzny;
  • Wbudowany 11-calowy ekran dotykowy do sterowania i interakcji, obsługiwany przez Raspberry Pi 3;
  • Własna płyta oparta na ATMega2560 do sterowania drukarką;
  • Drukarka powinna z wdziękiem obsługiwać warunki takie jak „brak materiału” itp.

Pytanie: Jak wybrać oprogramowanie wewnętrzne?

Czy istnieją znaczące różnice między podstawowymi opcjami oprogramowania układowego (Marlin / Repetier) dla tej konfiguracji? Z grup kodów Google, rozumiem, że Repetier ma znacznie czystszą bazę kodów i najwyraźniej zapewnia płynniejszą wydajność fizyczną. Jednak z tego, co mogę zebrać, 95% społeczności korzysta z Marlin - czy to prawda?

Biorąc pod uwagę, że ta drukarka będzie miała Pi3 do sterowania „wyższymi funkcjami”, czy warto rozważyć kompaktowe oprogramowanie, takie jak filiżanka do herbaty?

Edycja 12 / Kwiecień / 2017:

Dla innych, którzy szukają: po długim przeglądzie Klipper został wybrany jako najbardziej zaawansowane oprogramowanie układowe - wszystkie obliczenia kinematyczne są wykonywane na komputerze hosta, a nie na mikroprocesorze, dzięki czemu ruch krokowy jest znacznie szybszy / płynniejszy.


Mówisz, że drukarka ma być wysokiej klasy , więc co rozumiesz przez dobrą prędkość / rozdzielczość? Czy masz na myśli jakieś konkretne liczby / zakresy?
Greenonline

Więc masz niestandardową płytę kontrolera ... wiesz, że będziesz musiał poważnie zmodyfikować oprogramowanie, aby działało poprawnie? W każdym razie głosowałem za zamknięciem, ponieważ nie określiłeś, czego szukasz w oprogramowaniu układowym. Wszystkie z nich w tym momencie łatwo osiągają standardowe cele.
tjb1

1
Poza tym wysokiej klasy drukarką i dźwiękiem Atmega, które wzajemnie się wykluczają, wiele, jeśli nie całe oprogramowanie open source powinno działać po odpowiedniej konfiguracji. Jedynym wyjątkiem są niektóre rzadko używane mechanizmy drukarki, takie jak SCARA
Michaił Z

Dzięki, zmodyfikowałem Marlina i teraz działa on na niestandardowej płycie. Próbuję tylko zrozumieć, czy istnieje znacząca różnica między opcjami oprogramowania układowego - czy jest też powód, dla którego znaczna większość ludzi używa Marlin zamiast Repetier?
Mtl Dev

@MikhailZ FYI okazuje się, że jeśli używasz oprogramowania wewnętrznego, które wykonuje wszystkie obliczenia kinematyczne na hoście, wtedy ATmega jest wystarczające: ~ 20% zużycia procesora przy 150 mm / s. Fizyka szybko staje się czynnikiem ograniczającym, a nie procesorem.
Mtl Dev

Odpowiedzi:


6

Wybór oprogramowania zależy od wielu czynników, ale wymieniając kilka ważnych: funkcje, kartę sterownika (RAMPS vs Sanguinololu vs Gen..etc) oraz obsługę kodu G.

Płynna / cicha praca zależy od silników i możliwości mikrokrokowania układu sterownika. Sposób, w jaki oprogramowanie układowe łączy się z układem sterownika, odgrywa bardzo niewielką rolę.

Sprawdź tę stronę, aby wyświetlić listę oprogramowania układowego, ich możliwości i kompatybilnej elektroniki (płyta sterownika):

http://www.reprap.org/wiki/List_of_Firmware

Przydałoby się również sprawdzenie obsługi kodu G różnych oprogramowania układowego:

http://reprap.org/wiki/G-code

Należy również zauważyć, że wiele społeczności korzysta z Marlin, ale w przypadku wielu drukarek komercyjnych kod został nieco zmodyfikowany w celu dostosowania do ich potrzeb.

Nie ma na to idealnej odpowiedzi. Sprawdź linki i porównaj ze swoimi potrzebami. Marlin jest najbezpieczniejszym zakładem, ponieważ ma największe wsparcie, chociaż może być konieczne zmodyfikowanie go lub ponowna konfiguracja dla niestandardowej planszy.


7

Biorąc pod uwagę, że ta drukarka będzie miała Pi3 do sterowania „wyższymi funkcjami”, czy warto rozważyć kompaktowe oprogramowanie, takie jak filiżanka do herbaty?

Kilka dni temu natknąłem się na klipper .

Wydaje się, że robi dokładnie ten podział funkcjonalności, o którym wspomniałeś


Dzięki za dzielenie się, nie widziałem tego, tego właśnie szukam.
Mtl Dev

Aktualizacja: Po znaczącej recenzji Klippera okazało się, że jest doskonały, pierwszy wybór. Projekt (wszystkie obliczenia wykonane na hoście) jest znaczącym krokiem naprzód.
Mtl Dev
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.