Jaki problem z wytłaczaniem?


9

Jestem nowicjuszem w druku 3D. Mam drukarkę 3D Lulzbot Kittaz z sześciokątnym gorącym końcem 0,35 mm. Wydrukowałem temat testowy i podczas drukowania napotkałem problem z wytłaczaniem. Używam ABS z temperaturą gorącego końca 230 ° C i temperaturą złoża 85 ° C. Co to za problem i jak go naprawić?

Zrobiłem to zdjęcie, gdy drukarka wydrukowała pierwszą warstwę:

Pierwsza warstwa nadruku

Odpowiedzi:


4

Wygląda na to, że nie wytłaczasz w prawidłowym tempie. Sprawdziłbym twoje ustawienia krajalnika pod kątem rozmiaru dyszy i filamentu. Sprawdź i skalibruj również swoją średnicę filamentu.

Wygląda na to, że możesz również uzyskać lepszą przyczepność. Lulzbot zaleca temperaturę złoża 110 ° C. To może pomóc. (lulzbot.com/store/filament/abs zgodnie ze specyfikacjami)

Oto kilka dobrych zasobów do rozwiązywania problemów z wydrukami,

RepRap

All3DP

Simplify3D3

Jak sugeruje Jmb2341, to nadmierne wytłaczanie może być spowodowane nadmiernym posuwem.

Chciałbym również dodać możliwość, że wysokość Z podczas pierwszej warstwy będzie zbyt blisko. Na przykład, jeśli wysokość pierwszej warstwy jest ustawiona na 0,4 mm , ale głowica drukująca faktycznie porusza się tak blisko 0,2 mm od stołu, wytłoczona zostanie dwukrotnie większa ilość filamentu niż to, na co w rzeczywistości jest miejsce pod dyszą. To z kolei będzie wyglądać jak po wyciągnięciu, podczas gdy problemem jest Twoje wyrównanie / wysokość Z.

Ogólnie rzecz biorąc, chyba że używasz tratwy , ilość pierwszej warstwy nad wytłaczaniem często będzie musiała być zrównoważona przez zdolność nadruku do przyklejenia się do łóżka. Innymi słowy, nadmierne wytłaczanie podczas pierwszej warstwy poprawia lepkość druku, tak że wyrównanie przy złożu daje lepkie wydruki, ale pierwsza warstwa nad wytłaczaniem; podczas gdy odległe wyrównywanie łoża daje luźne wydruki z dokładniejszym wytłaczaniem pierwszej warstwy.

Jeśli zastanawiasz się, czy to, co widzisz, to nadmierne wytłaczanie z powodu nadmiernego posuwu lub zbyt niskiego poziomowania łóżka, powinieneś spróbować sprawdzić wytłoczenie górnej warstwy niektórych wydruków: Jeśli górna warstwa wygląda dobrze, łóżko jest wyrównany zbyt blisko; jeśli jednak górna warstwa również zostanie wytłoczona, szybkość posuwu jest zbyt wysoka.

Powodzenia!


1
Masz rację co do odległości dyszy. Jeśli jest to problem z wysokością Z, na każdej warstwie pojawi się „nadmierne wyciągnięcie”. Niestety zdjęcie nie mówi nam, czy to jest problem. Należy jednak pamiętać, że jeśli możesz, określić pierwszą warstwę (lub kilka warstw), która będzie nadmiernie wytłaczana za pomocą ABS, możesz zmniejszyć ryzyko wypaczenia. Im większa powierzchnia, tym lepiej z ABS.
tbm0115

1

Przychodzą mi na myśl dwie rzeczy. Najpierw jest kilka pierwszych warstw. Możesz mieć głowę rozbijającą się o łóżko do drukowania. Powodując ogromne nagromadzenie plastiku przez pierwsze kilka warstw. I lub masz nadmierne wytłaczanie.

  1. Weź kawałek papieru. chcesz, aby odległość od głowy i łóżka była równa tej szerokości. Wystarczająco duże tarcie, aby poczuć lekki opór.

  2. Następnie sprawdź, czy Twój mnożnik wytłaczania pierwszej warstwy jest poniżej 1,5.

  3. Upewnij się, że wyciskasz odpowiednią ilość. Weź władcę. Zaznacz 100 mm. Wyciągnij 100 mm. Popraw odpowiednio prędkości posuwu.

  4. Następnie sprawdź średnicę plastiku, pobierając średnio ponad 10 próbek na metr plastiku. Wpisz odpowiednio.

  5. W końcu możesz mieć temperaturę nieco wyższą. Upuść to o kilka stopni. Nie jest to ogromny czynnik.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.