Drukowanie kończy się niepowodzeniem na prostopadłych granicach


10

Niedawno zmieniłem głowicę drukującą w moim DeltaMaker z magazynu na E3D Lite6 i staram się wrócić do mojej oryginalnej jakości, niezawodności i powtarzalności. Wydawało mi się, że zbliżyłem się do przepisu i wczoraj wieczorem wypróbowałem większy wydruk. Okazało się całkiem dobre pod wieloma względami, z wyjątkiem przypadków, gdy pionowe struktury wznoszą się z poziomej powierzchni (i problem z wciąganiem / naciąganiem, o którym nie myślałem, ale może być powiązany).

Mocowania otworów na śruby wydają mi się dobrze zaprojektowane:

Podgląd wydruku 3D

Brak przejść pod kątem 90 stopni - pomyślałbym, że to byłby najmniejszy z moich problemów. Ale ostatniej nocy mieli poważne problemy:

Przykład 1

Przykład 2

Nie widziałem wcześniej takiego problemu. Szybkość wytłaczania wydaje się w zasadzie idealna - dlaczego wygląda tak, jakby przestała się wytłaczać wokół obwodów?

Używam filamentu PLA i krojenia Simplify3D 3.1.0. Ustawienia:

  • Dysza 0,35 mm, szerokość wytłaczania 0,40 mm, mnożnik wytłaczania 1,05
  • Wysokość warstwy 0,15 mm, 3 górne, 3 dolne warstwy, 2 skorupy obwodowe (może warto wypróbować 3?)
  • 30% wypełnienia, 60% nałożenia konturu, 110% szerokości wytłaczania wypełnienia
  • Temperatura wynosi 220 ° C (termopara zaklinowana między dyszą a blokiem grzejnym zgłasza około 206 ° C, gdy termistor mówi 220 ° C)
  • Szybkość drukowania wynosi 2700 mm / min (45 mm / s)

Czy ktoś już widział ten problem?

AKTUALIZACJA: Zwiększenie nakładania się konturu z 60% do 90% prawie rozwiązuje problem (przynajmniej wizualnie, jeśli nie strukturalnie) - jest tylko jeden mały otwór u podstawy każdej struktury. (Zatrzymałem druk kilka warstw po tym, jak problematyczne warstwy ignorują blaty).

Zaktualizowany obraz

Przejście do 99% (maksymalne uproszczenie3D) prawdopodobnie pozbyłoby się tych ostatnich dziur, ale muszę pomyśleć, że zwiększenie ustawienia nakładania się konturu S3D, aby ledwo sprawić, że druk będzie działał, oznacza, że ​​nie znalazłem ani nie naprawiłem prawdziwej przyczyny ...

Odpowiedzi:


1

Ponieważ powiedziałeś, że nie masz wentylatora chłodzącego, spróbuj obniżyć temperaturę głowicy drukującej do około 205. Ciągi na pierwszym i drugim zdjęciu pojawiają się również częściej, gdy temperatura wydruku jest zbyt wysoka.

Czas warstwy staje się naprawdę krótki przy tym przejściu, więc upewnij się, że prędkość drukowania spada, drukując tę ​​część obiektu i zatrzymując się między warstwami, aby umożliwić ochłodzenie.

Wygląda na to, że plastik jest jeszcze stopiony i ciągnie mnie również wokół.


0

Wygląda na to, że pierwsze warstwy, które tworzą przejście pionowe, nie mają wystarczającej ilości miejsca i się zawijają. Czy używasz wentylatora chłodzącego?


Witam na stronie! Widzę, że dość aktywnie odpowiadasz na pytania, ale tak naprawdę nie jest to odpowiedź na pytanie i bardziej nadaje się jako komentarz (będziesz mógł zostawić komentarz, gdy zdobędziesz 50 reputacji). Ta odpowiedź jest dość krótka i pomija wiele potencjalnych rozwiązań. Zobacz centrum pomocy, w jaki sposób napisać dobrą odpowiedź.
Tom van der Zanden

@Jexoteric - Brak wentylatora dla wydruku, ale historycznie nie był to problem z tą drukarką (może zmieniło się to z nowym hot endem?), I nie rozumiem, dlaczego nie mógł się przyczepić tylko przy stosunkowo łagodnym część pochyła, gdy jest tak solidna na czystych powierzchniach poziomych lub pionowych ...
Fred Hamilton

Czy końcówka wytłaczarki ma znacznie inny rozmiar, tak że może spłaszczyć szerokość śladu mniej więcej niż wcześniej?
Jexoteric

Nie - stare i nowe dysze miały 0,35 mm.
Fred Hamilton
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.