Jak blisko powinna być dysza do podłoża?


11

Dyszę mam blisko podłoża, na którym drukuję, aby kawałek papieru mógł się swobodnie wślizgnąć pod niego, nie chwytając.

Czy to właściwy sposób, aby to zrobić?

Odpowiedzi:


5

Tradycyjnie użycie kawałka papieru (o grubości około 0,004 ") zbliża cię do odpowiedniego odstępu. Jeśli jednak dostosujesz grubość warstwy, odstęp ten powinien to odzwierciedlać. Idealnie ustawisz odstęp z grubsza na kawałku papieru lub inny rodzaj podkładki dystansowej, a następnie „wyreguluj” dystans podczas drukowania testu porównawczego.

Jeśli dobrze pamiętam, idealna odległość wynosi od 1/2 do 2/3 pożądanej wysokości warstwy.


Dla porównania, 0,004 "[0,10 mm] to świetny sposób na komunikację wymiarów zarówno w języku angielskim, jak i metrycznym. Informacje udostępnione tutaj każdemu, kto używa systemu metrycznego do wywoływania wysokości warstw.
zipzit

9

To zdjęcie nie jest dokładne, ale może pomóc

Edycja: Ups! Zapomniałem dołączyć źródło. Pochodzi z podręcznika użytkownika / instrukcji budowania Wanhao. W tej chwili nie mogę znaleźć strony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Czy możesz dodać trochę więcej treści tekstowej do swojego postu, aby mogła być indeksowana przez wyszukiwarki i dostępna dla osób z czytnikami ekranu? Czy masz również pozwolenie na odtworzenie tego obrazu tutaj? O ile nie zrobisz tego sam, prawdopodobnie jest chroniony prawami autorskimi, a jego użycie wymagałoby co najwyżej przypisania, aw najgorszym byłoby nielegalne.
Tom van der Zanden

1
TomvanderZanden ma rację, powinieneś przynajmniej podać link do miejsca, w którym znalazłeś obraz, i myślę, że nieco więcej kontekstu poszedłby o krok dalej. Jest to jednak świetna ilustracja dystansu dla początkujących! +1
tbm0115

Tom van der Zanden i tbm0115, zaktualizowano. Dzięki!
Chase Cromwell

Czy udało Ci się znaleźć link do referencji?
Greenonline

0

Użycie kawałka papieru nie gwarantuje uzyskania dokładnie „prawidłowej” wysokości (ponieważ różne papiery mają różne grubości i trudno jest dokładnie określić, kiedy nie zaczepi się już o dyszę), ale osiągnie poziom łóżka i odległość będzie być blisko poprawienia.

Następnie możesz dalej regulować wysokość, obserwując pierwszą warstwę i dostosowując ją w zależności od tego, czy widzisz, że pierwsza warstwa jest ściśnięta wystarczająco, czy zbyt mocno. Funkcja babystepping (jeśli jest włączona) jest bardzo przydatna do tego.


0

Jeśli mogę, polecę serdecznie dołączyć (lub zerknąć ) na grupę Reprap na Facebooku. Mają tam kilka plików „pomocy”, w tym jeden na temat poziomowania łóżka. W szczególności sugeruje wykonanie ostatecznego ustawienia wysokości i poziomowania w zamierzonej temperaturze roboczej, aby uniknąć „niespodzianek” związanych z rozszerzalnością cieplną.

Jednym nieodłącznym problemem jest to, że zapasowe wyłączniki krańcowe mają fatalny wpływ na powtarzalność pozycji. Cóż, nie „straszne”, ale wystarczająco nachylone, aby pierwsza lub dwie warstwy mogły być nieco zbyt blisko łóżka w niektórych okolicznościach. Zalecam przynajmniej upewnienie się, że Z-stop jest dobrze zablokowany po ustawieniu, a jeśli chcesz być bardziej precyzyjny, spójrz na inne czujniki zbliżeniowe lub optyczne. Jeszcze tego nie zrobiłem, więc nie mam żadnych konkretnych zaleceń.


2
Chociaż jest to przydatna rada niwelacyjna, tak naprawdę nie rozwiązuje tego pytania.
Tom van der Zanden

@TomvanderZanden, jeśli czytasz pod tym linkiem pliki pomocy dotyczące „regulacji osi Z” i „poziomowania łóżka”, zobaczysz, że pytanie OP zostało rozwiązane dość wyczerpująco.
Carl Witthoft,

2
@Carl_Witthoft w takim przypadku byłoby dobrze, gdybyś podał tutaj główny punkt odpowiedzi. Chociaż dobrze jest poprzeć odpowiedź odniesieniami i dalszym materiałem do czytania, odpowiedź całkowicie zależna od zasobów zewnętrznych może stać się nieaktualna, jeśli połączony materiał ulegnie zmianie lub stanie się niedostępny.
Tom van der Zanden,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.