Czy potrzebuję podgrzewanego łóżka do drukowania PLA w zamkniętej drukarce?


9

Planuję zbudować dużą zamkniętą drukarkę 3d (kartezjańską głowicę XY). Chcę, aby początkowy czas budowy był minimalny i jest bardzo prawdopodobne, że musiałbym zbudować podgrzewany stół o wymiarach ~ 50 x 50 cm od zera, ponieważ nie istnieje on w serwisie eBay. Sama obudowa nie jest ogrzewana osobno, ale zależy od ciepła odpadowego z procesu drukowania. Obudowa zostanie ostatecznie odpowietrzona na zewnątrz za pomocą kanału wentylacyjnego 12 V CPU za pośrednictwem kanałów (nieznany przepływ powietrza).

Czy potrzebuję nawet podgrzewanego łóżka do drukowania, kiedy planuję drukować tylko PLA?


2
„Ciepło odpadowe z procesu drukowania” wynosi w zasadzie 0. Hotend zajmuje około 40 W, a steppery (jeśli są w twojej obudowie) mają tylko około 20 W każdy. To w sumie 140 W, które wcale nie nagrzeją przestrzeni 50x50xZZ.
Tom van der Zanden,

przydatne informacje @TomvanderZanden - dziękuję!
allanlaal

Odpowiedzi:


6

Odpowiedź brzmi „nie”, nie potrzebujesz podgrzewanego łóżka do PLA, ale sprawia, że ​​warstwa podstawowa jest nieco łatwiejsza do układania, a także pomaga w usuwaniu wydruków po wydrukowaniu.

PLA jest bardzo łatwym w obsłudze filamentem, a większość drukarek PLA nie ma podgrzewanych łóżek i sugeruje klej niebieskiej taśmy i / lub wiązów.

Może się okazać, że jeśli kupujesz bardzo tanie / źle wytłaczane PLA, rzeczy nie przyklejają się tak dobrze, a podgrzewane łóżko może złagodzić niektóre z tych problemów.


1
Ostrzeżono mnie dokładnie, aby nie nakrywać niebieskiej taśmy malarskiej powyżej około 50 stopni Celsjusza, ponieważ faktycznie traci przyczepność po ogrzaniu. Ale jeśli wybierzesz arkusz PEI, przyczepność wzrasta wraz z ciepłem.
Carl Witthoft,

W takim przypadku wydaje mi się, że posiadanie podgrzewanego łóżka dla PLA jest dla mnie koniecznością, ponieważ chcę automatycznego wysuwania / usuwania części do kosza i chcę, aby część odpadła bez dużej siły.
allanlaal

Rozpocząłem osobne pytanie, aby zignorować akcję taranowania, której zamierzam użyć do automatycznego wysuwania: 3dprinting.stackexchange.com/questions/2921/…
allanlaal

2
15 USD PLA, którego używam zakręty (choć nie tak bardzo jak ABS) bez podgrzewanego łóżka. Czasami nawet wyskakuje.
fukanchik,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.