Rozdzielczość warstwy Ultimaker a rozmiar dyszy


10

Na swojej stronie internetowej mówią:

0.25 mm nozzle: 150 to 60 micron
0.40 mm nozzle: 200 to 20 micron
0.60 mm nozzle: 400 to 20 micron
0.80 mm nozzle: 600 to 20 micron

To mnie dezorientuje. Dlaczego mogę obniżyć do 20 mikronów przy użyciu dyszy 0,40, 0,60 i 0,80, ale tylko do 60 mikronów przy znacznie mniejszej dyszy 0,25? Czy to literówka i powinno powiedzieć 6 mikronów?


Znalazłeś i naprawiłeś problem? Jeśli którakolwiek z odpowiedzi pomogła ci uzyskać odpowiedź na twoje pytanie lub dojść do własnych wniosków, głosuj i zaakceptuj odpowiedź (za pomocą przycisku zaznaczenia obok). Pomaga nam to zmniejszyć listę pytań, na które nie udzielono odpowiedzi, i od czasu do czasu blokuje pytanie. Jeśli znalazłeś inną odpowiedź (niż już zamieszczona), dodaj tę odpowiedź (i zaakceptuj po 48 godzinach), aby podzielić się swoimi doświadczeniami ze społecznością. Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu, zaktualizuj swoje pytanie.
0scar

Odpowiedzi:


8

Potrzebujesz określonego minimalnego natężenia przepływu, aby uzyskać spójne wytłaczanie. Szybkość przepływu jest iloczynem prędkości drukowania, szerokości wytłaczania (proporcjonalnej do wielkości dyszy) i prędkości drukowania. Jeśli używasz bardzo małej dyszy i bardzo małej wysokości warstwy, potrzebujesz bardzo dużej prędkości drukowania, aby osiągnąć rozsądne natężenie przepływu. Dlatego jest całkiem możliwe, że nie jest to błąd i celowe.

Pamiętaj, że Ultimaker używa filamentu 2,85 mm. Przy szerokości wytłaczania 0,3 mm, wysokości warstwy 0,02 mm i prędkości drukowania 60 mm / s potrzebujesz prędkości posuwu 0,06 mm / s do swojej wytłaczarki. Wytłaczarka może nie być w stanie wytworzyć wystarczającej siły na filament przy tak niskiej prędkości (która ze względu na mały rozmiar dyszy wymaga stosunkowo dużej siły).

Ultimaker nie może wydrukować warstw 6 mikronów, ponieważ najmniejszy przyrost, w jakim oś Z może się poruszać, wynosi 5 mikronów. 6 mikronów nie jest wielokrotnością tego.


Powiedziałbym, że siła wytłaczarki nie stanowi problemu. Jednak dokładność jest taka, ponieważ 0,06 mm / s oznacza bardzo ograniczoną liczbę kroków: zakładając przełożenie 3: 1 i (bardzo przybliżony) promień śruby hobb 4 mm, mówimy o około 2,5 ° / s na silniku krokowym: 1,5 kroki na sekundę. Mikrostepowanie prowadzi do 24 kroków / s, ale mikrostepping nie zawsze jest bardzo dokładny, a pozycja osi może łatwo opóźnić się o kilka mikrokroków na wytłaczarce, co powoduje niespójne wytłaczanie.
FarO

3

Oprócz odpowiedzi Toma van der Zandena, kiedy filament porusza się zbyt wolno przez podgrzewaną część głowicy drukującej, bardzo prawdopodobne jest, że się zapcha.

Miałem to wiele razy na moim UM1 +, głównie przez nagrzaną głowicę drukującą bez wytłaczania (przed lub po wydrukach). Musisz więc mieć pewność, że wydarzy się minimum wytłaczania filamentu, co jest najbardziej prawdopodobne, gdy na przykład masz 0,25 mm * 20 mikronów zamiast 0,60 mm * 20 mikronów.

Oczywiście możesz przyspieszyć ruch głowicy drukującej, co spowoduje wyższe wytłaczanie, ale spowoduje to obniżenie jakości wydruku.

Ale powiem ci: zawsze uważaj na wysokie wytłaczanie, usuwanie chodaków to prawdziwy ból!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.