Hot Prusa i3 nie osiąga żądanej temperatury (180 do 230 stopni Celsjusza)


9

Niedawno skończyłem budowę mojej pierwszej drukarki. Jedyny problem, jaki mam, to to, że hotend nie robi się wystarczająco gorący, aby rozpocząć drukowanie z PLA (180 do 230 stopni Celsjusza), a hotend staje się gorętszy przy 170 stopniach. Proszę o pomoc, tkwiłem w tym problemie od wielu dni. Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:


7

Zazwyczaj tego rodzaju problem wynika z problemu z pętlą kontrolną temperatury. Możesz spróbować wykonać strojenie PID , uruchamiając polecenie M303 E0 S200 C8. Ogrzeje to gorący koniec i przełączy go kilka razy w około 200 ° C, a następnie powie ci wartości Kp, Ki i Kd, które musisz wprowadzić w ustawieniach PID konfiguracji oprogramowania układowego lub zapisać je w pamięci EEPROM M301.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, odłącz wkład grzałki i sprawdź jego rezystancję za pomocą multimetru. W przypadku układu 12 V nie powinien być wyższy niż 6 Ω (24 Ω w przypadku układu 24 V).

Jeśli wkład grzejny jest w porządku, być może jest to problem z zasilaniem. Podczas rozgrzewania hotendu zmierzyć napięcie na kasecie nagrzewnicy. Nie powinna być dużo mniejsza niż nominalne napięcie 12V / 24V, na którym drukarka pracuje. Jeśli tak, możesz mieć zły MOSFET lub zasilacz.

Wreszcie, jeśli masz bardzo mocny wentylator dmuchający na hotend, może to również powodować problemy z nagrzewaniem. Pomocne może być dodanie osłony wentylatora (lub skierowanie wentylatora od dyszy i tylko na wydruk).


0

Istnieją limity oprogramowania, które mogą być ustawione jako niskie w zależności od używanego oprogramowania. Wiem, że jest z Marlin.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.