Oryginalna oś X Ultimaker nie porusza się - możliwy problem z elektroniką


9

Piszę tutaj to pytanie, mając nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc mi w procesie naprawy, w który jestem obecnie zaangażowany!

W zeszłym tygodniu podczas sesji drukowania mój oryginał Ultimaker niespodziewanie przestał działać. Problem polegał na silniku krokowym wytłaczarki, który wypycha filament z tyłu i dosłownie już się nie porusza! Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było sprawdzenie, czy silnik się pali lub coś podobnego. Więc zamieniłem silnik wytłaczarki na oś X, a potem działało dobrze.

Następnie silnik osi X do złącza wytłaczarki i nie rusza się! więc postanowiłem sprawdzić sterownik krokowy i wydaje się, że wszystko działa dobrze. Więc problem musi dotyczyć Arduino lub płyty głównej! Kupiłem nowy sterownik krokowy, nowy silnik krokowy i nową płytę główną Arduino +, wszystko połączone i nic, wciąż nie działa z tego samego powodu! To tylko silnik wytłaczarki, który już nie działa!

Czy macie jakiś pomysł lub wskazówki, aby dowiedzieć się, na czym polega problem lub jak można go rozwiązać alternatywnie? Twoja pomoc będzie mile widziana i czekamy na odpowiedzi.


Nie wiem, czy rozumiem, co mówisz. Wymieniłeś silnik krokowy, sterownik krokowy (ta niewielka płytka drukowana podłączona do płytki drukowanej Ultimaker) i arduino i nadal masz problem? Jeśli tak, to musi to być płyta Ultimaker, prawda? Czy masz szansę zmierzyć sygnały (multimetr)? Czy kondensatory wyglądają dobrze?
Lars Pötter,

Znalazłeś i naprawiłeś problem? Jeśli którakolwiek z odpowiedzi pomogła ci uzyskać odpowiedź na twoje pytanie lub dojść do własnych wniosków, głosuj i zaakceptuj odpowiedź (za pomocą przycisku zaznaczenia obok). Pomaga nam to zmniejszyć listę pytań, na które nie udzielono odpowiedzi, i od czasu do czasu blokuje pytanie. Jeśli znalazłeś inną odpowiedź (niż już zamieszczona), dodaj tę odpowiedź (i zaakceptuj po 48 godzinach), aby podzielić się swoimi doświadczeniami ze społecznością. Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu, zaktualizuj swoje pytanie.
Greenonline

Odpowiedzi:


3

Nie jestem pewien, czy wiem dokładnie, co jest nie tak lub jakie kroki podjąłeś do tej pory, ale wygląda na to, że silnik wytłaczarki jest zepsuty i zawęziłeś problem do elektroniki.
Jeśli tak, to wymiana Arduino, silnika i sterownika pozostawia jedynie płytkę drukowaną Ultimaker jako źródło problemu. Sugeruję zamówienie kolejnego - ale nie do czasu, aż skontaktujesz się z Ultimaker w sprawie problemu, który tutaj opisujesz.


1

Twój tytuł mówi „oś x”, ale twój opis prowadzi mnie do wniosku, że twoja wytłaczarka jest częścią, która nie działa. Oto kilka wskazówek, które mogą (ale nie muszą) pomóc ...

  • Upewnij się, że ekstruder nie jest zatkany.
  • Upewnij się, że ustawienie temperatury jest wystarczająco wysokie, aby umożliwić stopienie filamentu wystarczająco szybko, aby utrzymać prędkość drukowania. Jeśli stepper wytłaczarki robi się bardzo gorący, być może naciskasz go zbyt mocno. Nowoczesne sterowniki krokowe mają różne zabezpieczenia, które spowodują ich wyłączenie w tej sytuacji. (W tym przypadku najbardziej prawdopodobne jest przetężenie lub wyłączenie termiczne)
  • Jeśli zamieniasz silniki krokowe i zamieniasz sterowniki krokowe, a problem pozostaje z wytłaczarką, poszukaj innych rzeczy, których nie zamieniłeś.
  • Nie zamieniłeś ekstrudera, więc problem może istnieć, jak wspomniałem powyżej.
  • Jeśli nie zamieniłeś przewodów, problem może istnieć ... Wiele razy walczyłem z rozwiązywaniem problemów z powodu przerywanych połączeń przewodów. Ponieważ drukarki 3D mają ruchome przewody, jest to główny podejrzany w starszych maszynach.
  • Wyklucz wszystkie łatwe i tanie rzeczy, zanim dojdziesz do wniosku, że to musi być płyta główna ... może być, ale prawdopodobnie nie jest.
  • Uzyskaj pomoc na forach Ultimaker lub z ich pomocą techniczną. Drukarki, podobnie jak samochody, mają zwykle pewne cechy, które są bardziej podatne na awarie, gdy maszyny się zestarzeją i zużyją. Technicy Ultimaker znają te rzeczy i mogą pomóc w określeniu problemu.

Powodzenia! Mam nadzieję, że rozwiązałeś problem i że ta odpowiedź jest pomocna. :-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.