Jakie jest najlepsze oprogramowanie do modelowania 3D dla początkujących w projekcie mini beczki z nadrukiem 3D?


16

Moim celem jest wydrukowanie 3D 5-litrowej miniaturowej beczki ze stojakiem bocznym, podobnym do tego drewnianego na Amazon . Chcę, żeby miał zdejmowany blat, aby można było włożyć do niego pęcherz do wina, a na górze powinien znajdować się otwór, aby czop mógł wystawać i być używany. Nie mam doświadczenia w modelowaniu ani drukowaniu 3D, ale mam dostęp do publicznej drukarki 3D w mojej lokalnej bibliotece. Wiem, że możesz drukować części indywidualnie (np. Zakrzywione boki w kolorze drewna z klepkami i otworami do blokowania i tworzenia korpusu beczki, metalowe obręcze dookoła beczki). Nie wiem jednak, jakiego oprogramowania użyć. Myślałem o rozpoczęciu nauki Blendera? Czy byłoby to skuteczne w przypadku tego projektu?


Wystarczy dodać tutaj, ponieważ kilka odpowiedzi wspomina o Autodesk 123D. Autodesk 123D został wycofany i teraz popychają użytkowników w kierunku Autodesk Fusion 360.
tjb1 18.04.17

Odpowiedzi:


13

Twoje pytanie zaczyna się w nieodpowiednim formacie dla StackExchange, ale zakończyłeś je jeszcze jednym odpowiednim pytaniem, czy Blender zadziała.

Jeśli chcesz poświęcić czas na naukę Blendera, z pewnością odkryjesz, że zrobi to, czego potrzebujesz, i wiele więcej. Twój model odniesienia można utworzyć za pomocą oprogramowania do projektowania typu inżynierskiego, takiego jak Fusion 360 lub SolidWorks lub wielu bezpłatnych pakietów, ale aspekt swobodnego kształtu jest bardziej odpowiedni dla elastyczności Blendera.

Mimo że Blender nie jest programem inżynieryjnym, ma wewnętrzne wsparcie dla precyzyjnego modelowania. Jeśli nauczysz się korzystać z tych funkcji, uzyskasz to, co najlepsze z obu rodzajów oprogramowania.

Jeśli konstruujesz swój model w oprogramowaniu w segmentach / kawałkach, jak sugerujesz, twój wynik będzie miał większą elastyczność na etapie drukowania, szczególnie w odniesieniu do wyboru koloru i filamentu. Zamiast boków w kolorze drewna można użyć symulowanego drewna filamentu PLA! W zależności od drukarki w bibliotece można również użyć filamet, filamentu zawierającego 88 procent metalu na obręcze.

Używam Blendera do niektórych aspektów modelowania, często importując STL do Meshmixera, aby zająć się rzeczami, których jeszcze nie nauczyłem się w Blenderze.

Mam nadzieję, że odniesienie do 5 litrów jest oryginalnym rozmiarem i że twój model będzie jego miniaturą. Drukarka 3d o pojemności 5 litrów byłaby wspaniałym atutem w bibliotece publicznej!


Zapomniałem czegoś, co może ci się przydać. Nasza lokalna biblioteka publiczna ma umowę z lynda.com, znaczącym źródłem wiedzy. Dopiero teraz sprawdziłem dostępny materiał. Na stronie Lynda.com dostępnych jest wiele godzin informacji o samouczku dotyczących Blendera. Jeśli twoja biblioteka ma to do dyspozycji, ułatwi to ci cel i zaoszczędzi pieniądze!
fred_dot_u

4

Niedawno kupiłem drukarkę 3d i przekonałem się, że Freecad bardzo mi odpowiada http://www.freecadweb.org/ i jej oprogramowanie typu open source.

Uważam, że jest bardzo podobny do onshape w swoim parametrycznym modelarzu, ale działa lokalnie raczej online.

Korzystając z widoku Części, większość moich modeli wykonałem przy użyciu podstawowych kształtów i odejmowania boolenów.


2

Możesz sprawdzić Tinkercad . Jest to łatwy w użyciu edytor online.

Mimo że nie jest tak potężny jak Blender czy Rhino3d, dla łatwych modeli 3d jest więcej niż wystarczający.


2

Jeśli w ogóle masz jakieś doświadczenie w programowaniu, rozważ OpenScad. Jest to funkcjonalny rodzaj języka programowania, który pozwala łatwo robić wiele rzeczy bez umiejętności plastycznych. Umiejętności OpenScad są przydatne do budowania konfigurowalnych rzeczy na Thingiverse.

Oto miejsce na początek


1

Często zadajemy to pytanie w grupach na Facebooku, którymi zarządzam.

Zwykłe odpowiedzi nie obejmują blendera, ponieważ ma głupią trudną naukę. To przesada w stosunku do tego, co chcesz zrobić.

Zajrzyj do 123d z autodesk. Bezpłatnie, jeśli nie zarabiasz pieniędzy. Uważam, że ten jest najłatwiejszy.

http://www.123dapp.com/design

Jest też Google Sketchup z wtyczką SLT out. Uważam, że ten jest dość subpara, ponieważ nie tworzy dobrze modeli do druku (tj. Brakujących trójkątów, więc nie będzie tworzył brył, trudny do naprawienia)

http://www.sketchup.com/

Myślę, że ten wyskakuje. Nie korzystałem z niego i myślę, że to kosztuje, ale warto wspomnieć.

https://www.rhino3d.com/


1

Myślę, że Autodesk Meshmixer jest najlepszy, ponieważ można łatwo tworzyć części za pomocą operacji logicznych (jeśli jesteś bardziej sześciennym facetem myślącym) lub przeciągnij i rzeźb (jeśli jesteś bardziej swobodnym facetem). (A te filmy są stare, ale nadal działają).

Jeśli chcesz uzyskać lepszy refleks w inżynierii CAD, myślę, że Solidworks jest najlepszy (ale naprawdę drogi, jeśli nie jesteś przedsiębiorstwem), jeśli chcesz uzyskać lepszą wiedzę na temat projektowania 3D i animacji, być może blender jest dobry, ale na pewno nie dla osób CAD ani dla początkujących w 3D (nawet jeśli jest dobrze udokumentowane).


1

Nie jestem ekspertem, ale przeprowadziłem badania w tej kwestii i wydaje mi się, że Fusion 360 jest obecnie najlepszym wyborem. Jest przeznaczony do robienia dokładnie tego, co planujesz, od początku do końca. Projektowanie (rzeźbienie i precyzyjne modelowanie), testowanie (analiza dopasowania / animacji) i wytwarzanie (drukowanie CAM i 3D) wszystko spakowane w jeden program, który ma logiczny obieg pracy i jest o wiele łatwiejszy do nauczenia się niż Blender. Jest bezpłatny dla hobbystów i startupów zarabiających mniej niż 100 000 USD rocznie. Istnieje wiele bezpłatnych samouczków online, profesjonalnie opracowanych przez Autodesk. Zanim przejdziesz przez nie, powinieneś być w stanie ukończyć swój projekt.

(Edytuj): Nic nie wiem o onshape.com. Tak jak powiedziałem, nie jestem ekspertem.


0

Gorąco polecam zakupienie Onshape dla swojego projektu.

https://www.onshape.com/

Jest to najłatwiejszy w obsłudze, w pełni funkcjonalny, darmowy program CAD 3D. Jest tworzony (i jest w trakcie aktywnego rozwoju) przez twórców Solidworks, najczęściej używanego programu CAD z dobrych powodów! Działa w chmurze, więc nie potrzebujesz komputera o dużej mocy z niesamowitą kartą graficzną, a tylko przyzwoitego połączenia z Internetem.

Onshape wygląda na to, że będzie to przyszłość mechanicznego CAD, podczas gdy inne programy, takie jak 123d i Sketchup, są po prostu lekkimi wersjami „prawdziwego” CAD.

O ile nie chcesz bardzo angażować się w organiczne, złożone kształty, unikałbym Blendera, poświęcisz tyle czasu na naukę, że zamiast tego wyrzuciłeś beczkę z kłody.


-1

Do ludzi mówiących 123design. Mogę tylko powiedzieć, że byłem użytkownikiem blendera, zanim drukowanie 3D było czymś i po prostu nie mogę się uczyć 123design. Po prostu wydaje się tak ograniczony, ponieważ ma tylko kilka narzędzi. Tak, blender może mieć trudną krzywą uczenia się, ale opłaca się w przyszłości, ponieważ nie będziesz ograniczał się do modeli do drukowania 3D, a jego tworzenie jest bardziej złożone


Nie jestem pewien, czy to naprawdę nadaje się jako odpowiedź. Pytanie jest na początku nieodpowiednie dla wymiany stosów, ponieważ próbuje uzyskać odpowiedzi oparte na opiniach. Odpowiedzi i pytania powinny zasadniczo opierać się na faktach, a nie opiniach, więc być może możesz je sformułować, aby były bardziej oparte na faktach. Na przykład, w jaki sposób 123design jest ograniczony w porównaniu do blendera?
Tom van der Zanden
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.