Używasz szklanego obrazka ze sklepu dolarowego do łóżka z nadrukiem na oryginalnym podgrzewanym łóżku z aluminium?


14

Naprawdę trudno mi drukować na podgrzewanym aluminiowym łóżku ... Czyszczenie go powoduje tylko porysowanie (próba zeskrobania wysuszonego lakieru do włosów / kleju / itp.) I nie sądzę, że jest szczególnie płaski.

Myślałem o zatrzymaniu się przy sklepie z dolarami w drodze do domu i zdobyciu kilku ramek do zdjęć i wykorzystaniu szkła z nich jako wymiennych szklanych łóżek - to również ułatwiłoby zdjęcie ich z drukarki w celu wyczyszczenia bez konieczności ponownego poziomowania łóżko za każdym razem, ponieważ aluminiowa podstawa pozostanie.

Czy uważasz, że jakość wydruku byłaby w porządku? (wytrzymuje upał, jest wystarczająco płaski, itp.) Planuję pokryć go fioletowym klejem w sztyfcie, ponieważ słyszałem, że działa dobrze do celów przyczepności.

Dla odniesienia: Drukowanie PLA, drukarka Prusia i3.

Odpowiedzi:


7

Szkło do ramki do zdjęć (ogólnie szkło float) będzie działało wystarczająco dobrze, ale licz na to, że ostatecznie pęknie / zostanie rozbite. Jest zawsze bardzo płaski (ze względu na sposób działania procesu produkcyjnego).

Podniesienie go do 100-110 ° C do drukowania ABS nie powinno stanowić problemu, ale należy unikać ostrych zmian temperatury i uważać, aby wydruki nie przylegały zbyt dobrze: miałem odbitki PLA / PETG wyjmij ze sobą kawałki szkła ze względu na siłę wymaganą do usunięcia ich z platformy roboczej. Możesz najpierw spróbować bez żadnego (lub bardzo małego) kleju i upewnić się, że dysza nie znajduje się zbyt blisko platformy roboczej.


Byłbym szczęśliwy z powodu jakiejkolwiek przyczepności w tym momencie :) a jeśli popsuje szklankę ... no cóż, to dobrze, że mam sklep z dolarami w pobliżu mojej pracy;) Czy masz jakieś dobre pomysły, jak to zrobić? przypiąć szklankę do aluminiowego łóżka bezpiecznie, nie przeszkadzając w tym duże zaciski papierowe?
BunnyKnitter,

Istnieją zaciski, które można wydrukować na Thingiverse. Trzeba będzie znaleźć odpowiednie dla swojej drukarki i grubości szkła.
John Sensebe,

Komentarze nie służą do zadawania dalszych pytań. @JohnSensebe ma dobrą sugestię; niektóre osoby używają również silikonowych podkładek termicznych, które przyklejają szkło do metalu za pomocą ssania / próżni i wcale nie przeszkadzają.
Tom van der Zanden,

3

Zrobiłem to. Tak, wydrukuje się dobrze. Traktuj to jak każdą inną powierzchnię łóżka, ALE ... Kilka punktów, o których warto pamiętać i rozważyć.

Normalne szkło

  • Szybko się zepsuje. Miałem kilka tygodni.
  • To nie jest silne. Jeśli twój zderzak Z zawiedzie, wtedy pęknie
  • Wyższa rozszerzalność cieplna niż inne opcje. Więc części schodzą z łóżka, gdy ostygnie

Podczas gdy mówimy o łóżkach. Porozmawiajmy o innych opcjach. Popularną płytką jest borokrzemian. Oto kilka punktów na ten temat jako łóżko.

  • Borokrzemian jest znacznie silniejszy.
  • Z mojego doświadczenia wynika, że ​​borokrzemian może odpryskiwać / płatkować. Zdarzyło mi się to z
    jednym z moich, nigdy nie znalazłem brakującego szkła ...
  • Ma także inne właściwości, takie jak odporność na wysoką temperaturę i niska rozszerzalność cieplna.

Inną opcją, moją ulubioną jest szkło hartowane. Nigdy nie miałem tego płatka, gdy próbuję usunąć go z łóżka. Jest też silniejszy, nie rozbija się na maszynki do golenia.

Wzór zbicia szkła hartowanego

Możesz uzyskać więcej porównań tutaj

Więc idź na całość! Ale pozwoliłbym ostygnąć, a następnie usunąć części. Bądź wyjątkowo ostrożny wyjmując część z łóżka. Ostrygowe shuckery i tym podobne mogą zepsuć zło, gdy sobie z tym poradzisz (Złe!) Powiem na dłuższą metę, że hartowany talerz pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze. Przez ponad tysiąc godzin drukowałem na niektórych moich drukarkach. W tym mój Mendlemax i dziesiątki HARD wypadków głowy. Ten sam talerz z 2013 roku!

Sprawdź także lokalny sklep z narzędziami. Tam właśnie dostałem swoją szklankę.


2

Używam szklanej płytki ze zlikwidowanego skanera płaskiego, który dostałem ze śmieci elektronicznych. Przycinam go na wymiar za pomocą noża do szkła i wykonuje on pęcznienie w 68 ° C dla mojego PLA. Nadruk doskonale przylega podczas drukowania i prawie wyskakuje z podstawy po schłodzeniu do mniej niż 40 ° C.

Bardzo się cieszę ze szkła jako płyty montażowej dla PLA, zwłaszcza że przyszedł za darmo.


1

Cały czas używam zwykłych szklanych płytek na podgrzewanym łóżku ze szkła borokrzemowego.

Zalety:

  • bardzo tani (około 3 €, gdzie szklane łóżko borokrzemianowe mojej drukarki kosztuje około 80 € na wymianę)
  • nie trzeba czekać, aż łóżko ostygnie, aby rozpocząć nowy wydruk. Po prostu włóż drugą taflę szkła i zacznij od nowa. (Używam 3dlac, aby moje wydruki lepiej się przyklejały, więc próba usunięcia odbitki z gorącego łóżka ze szkła borokrzemowego często skutkuje rozdrobnieniem szkła)

0

Pewnego dnia jechałem ulicą i zobaczyłem bardzo ładne STARE i DUŻE lustro na trawniku na wyprzedaży garażowej. To było około 36 „x 28”.

Cena sprzedaży? 5,00 $

Będę go używać w mojej maszynie MPCNC, aby umożliwić mi drukowanie dużych wydruków na szkle. Powodem, dla którego lubię stare lustra, jest to, że są znacznie grubsze niż nowe, a zatem bardziej trwałe i solidne.

Jeśli chcesz zachować oszczędność, prawdopodobnie gdzieś znajdziesz stare lustro na wyprzedaży garaży.

Biorąc to pod uwagę, obecnie drukuję na szkle za pomocą podgrzewanego łóżka i spryskuję je sprayem do włosów Aquanet. Odkryłem, że dzięki PLA, jeśli podgrzeję łóżko do 60 stopni Celsjusza przed drukowaniem, a następnie pozwolę mu ostygnąć do temperatury pokojowej przed usunięciem zadania drukowania, jestem w stanie bardzo łatwo usunąć przedmioty ze szkła. Bardzo mały wysiłek.

Podsumowując, zaleciłbym użycie szkła lub lustra jako powierzchni, podgrzanie go do 60 stopni Celsjusza przed wydrukowaniem, spryskanie lakierem do włosów Aquanet, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Powodzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.