Jakie są zalety i wady metalowego końca gorącego w porównaniu do końca z przegrodą termiczną z PTFE?


18

W związku z problemem, który miałem w tym pytaniu , w którym rura PTFE podająca mój filament do metalowej końcówki wytłaczarki zatkała się i odbarwiła: jakie są zalety i wady wymiany mojej wytłaczarki (Mk10 na FlashForge Creator X) na rozwiązanie całkowicie metalowe, takie jak to tutaj reklamowane (przez Micro-Swiss) .

Rozumiem, że konwersja pozwoliłaby mi drukować materiały o wyższej temperaturze (takie jak nylon), ale staram się również wymyślić kompromisy w zakresie drukowania części PLA / ABS.


Następujący. Miałem koszmar z fajki gardłowej. Nie zdawałem sobie sprawy, że PTFE jest jego częścią, raczej zgadywałem, że to jest przyczyną mojej blokady (drukowałem na biało). Mam teraz wszystkie metalowe.
SpaceBeers,

2
„rura gardła” jest chinglish. „Przerwa termiczna” to właściwa nazwa.
Tom van der Zanden,

„przerwa termiczna” lub „rura z barierą termiczną” w zależności od linii sprzętu.
Ryan Carlyle,

Odpowiedzi:


10

To dobre pytanie, aby sporządzić tabelę porównawczą. Metalowe hotends vs. Podkładki z PTFE.

Cały metal:

  • Działa dobrze w przypadku włókien ciągłych o wysokiej (+ 250ºC), takich jak nylon lub PC.
  • Nie ma potrzeby wymiany wkładki PTFE (dość oczywiste).
  • Wycofanie działa gorzej.
  • Plastik może utknąć w wewnętrznych ścianach. Może to prowadzić do zatykania, bardziej prawdopodobne przy zmianie z ABS na PLA (tworzywa o wyższej temperaturze na tworzywa o niższej temperaturze).

Hotend wykładziny PTFE:

  • Ograniczona temperatura pracy. Powyżej 250 PTFE zacznie się rozkładać.
  • Rurkę PTFE należy wymieniać częściej lub rzadziej, w zależności od użytkowania drukarki.
  • Wycofanie działa lepiej.
  • Tworzywa sztuczne rzadziej utkną w wewnętrznej ścianie (PTFE jest bardzo nieprzywierający).
  • Podczas korzystania z wkładki PTFE tworzywo topi się bardzo blisko dyszy. W przeciwieństwie do innych technik, w druku 3D FFF / FDM jest to bardziej pożądane. Np. Aby uniknąć „pełzania ciepła”, dla lepszej kontroli przepływu i dokładniejszego wymiaru wyjściowego.

Oczywiście jest więcej punktów do porównania. Proszę o komentarz, aby dodać inny użyteczny punkt.


1
Również mniej pełzania ciepła.
StarWind0

co to jest wydajność cofania?
user391339,

1
@ user391339 Wiem, że to stare pytanie, ale dla każdego, kto przychodzi z podobnym pytaniem, dam ci dźgnięcie na odpowiedź (ktoś dzwoni, jeśli się mylę): wycofanie następuje, gdy wytłaczarka wyciąga filament z powrotem . Nie chcesz, aby filament był zbyt ciepły, gdy wraca, może przyklejać się do podszewki itp., W czym pomaga przerwa termiczna. Konfiguracje Bowdena wymagają dodatkowego strojenia / kalibracji i generalnie będą miały znacznie większą prędkość / odległość wycofania. Wycofanie może nastąpić z wielu powodów, zwłaszcza gdy dysza musi usunąć szczelinę, aby nie ciągnęła filamentu i nie powodowała sznurka.
Adam Plocher

Gorące końce bez PTFE w dolnej części i mają PTFE z żeberkami chłodzącymi w górnej części, klasyfikowane jako pokryte PTFE?
FarO,

6

Zasadniczo metalowa wytłaczarka bez podawania PTFE jest przydatna podczas drukowania na materiałach wymagających wysokiej temperatury topnienia: 300 o C i więcej. Dobrym przykładem jest poliwęglan o zalecanej temperaturze drukowania do 310 o C.

Temperatura topnienia PTFE wynosi około 320 o C, ale może stać się miękka w znacznie niższych temperaturach, zgodnie z wiki RepRap: http://reprap.org/wiki/PTFE

Z drugiej strony, całkowicie metalowa wytłaczarka nie ma zalet, które mogą zapewnić te z PTFE, najważniejszą z nich jest zdolność do dłuższych wycofań bez ryzyka zatkania przewodu filamentu. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników z wytłaczarkami typu Bowden, a także do drukowania z miękkimi lub sznurkowymi włóknami.


1
Myślę, że istnieje obawa, że ​​PTFE rozpadnie się w około 250 ° C, prawdopodobnie uwalniając trujące gazy. Być może liczby 300C są nieco mylące, ponieważ praktyczna temperatura pracy hotendów wyłożonych PTFE jest znacznie niższa?
Tom van der Zanden,

3

Tak, tak ... Stary temat Wiem, ale wciąż ciągły temat zarówno dla nowych, jak i starych rąk.

„W całości pokryte metalem lub PTFE ” wraz z „ Napędem Bowden lub Direct ” To są pytania!

To bardzo nietypowe hobby, dosłownie każda możliwa modyfikacja, aktualizacja, ustawienie drukarki, ustawienie krajalnicy, problem z przyleganiem do łóżka ... Zasadniczo wszystko, co w ogóle można zmienić, JEST PODMIOTEM dla osoby!

Zapomnij o marce drukarek, marce filamentu, modelu, klonie, oryginale itp. To, co działa dla jednej osoby i daje wyjątkowe wydruki, może nie działać tak dobrze lub wcale dla kogoś z identyczną konfiguracją. Jest po prostu zbyt wiele zmiennych - temperatura otoczenia, ciśnienie powietrza, wilgotność, położenie geograficzne, wiek filamentu przed jego zakupem, metoda wysyłki i importu filamentu, zmiana filamentu między partiami i lista jest długa!

W porównaniu z listą prania problemów z konfiguracją i drukowaniem do wyboru z tych pytań można zaskakująco łatwo odpowiedzieć!

Po pierwsze: wytłaczarka Bowden lub Direct drive.

A. Osobiste preferencje konstruktora / użytkownika.

B. Przydatność do większości prac drukarskich.

Nie zaczynam kłótni, która jest lepsza, ponieważ żadna z nich nie jest ! Oba mają zalety i wady.

Bowden = większa ogólna prędkość drukowania, zanim niepożądane aberracje zaczną być zauważalne

Bezpośrednie = wolniejsze prędkości drukowania, ale bardziej odpowiednie dla elastycznych materiałów i łatwiejszej / szybszej konfiguracji, szczególnie dla początkujących.

Osobiście używam konfiguracji Bowdena, głównie dlatego, że potrzebuję dobrej jakości wydruków wielkoformatowych w najkrótszym możliwym czasie, czasami używam elastycznego filamentu, ale nie dość często, aby drukarka z napędem bezpośrednim była opłacalną inwestycją ( i przy niewielkim ulepszeniu wciąż mogę uzyskać bardzo dobre wyniki! )

Po drugie: wyłożona PTFE lub w całości z metalu

Sprowadza się to do jednego pytania!

Czy zamierzasz drukować wyłącznie na materiałach wymagających temperatur gorących powyżej 250 ° C?

Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, nie marnuj pieniędzy na metalowy hotend!

Kup kilka dobrej jakości mosiężnych dysz i wysokiej jakości rurki Bowdena lub wkładki termoprzewodzącej (i nadal miej coś na lunch i pół litra lub dwa w drodze powrotnej ze sklepu)

Dlaczego?

Po prostu dlatego, że ich poprawne działanie przy drukowaniu w niższej temperaturze jest niczym innym jak absolutnym „bólem przysłowiowym”!

Niejednokrotnie wciągnięto mnie w szum, że cały metal jest „ulepszeniem” PTFE i po prostu tak nie jest! Większość firm, które sprzedają je jako wszechstronne ulepszenie, chce tylko jednej rzeczy, którą ciężko zarobiłeś £££! Zamiast więc sprzedawać je jako poprawne wydanie hotend dla druku w wysokiej temperaturze, sprzedają je jako ogólną aktualizację. Co nie jest prawdą!

Teraz, jeśli uważasz, że możesz wypróbować trochę ABS lub nylonu, a nawet okazjonalnie druk w wysokiej temperaturze tu i tam, to o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup wysokiej jakości profesjonalnej wyściółki PTFE, takiej jak seria Capricorn XS .

W przypadku normalnego drukowania w temperaturze poniżej 250 ° C będzie trwał 3x lub dłużej niż standardowa wkładka PTFE, a także można bezpiecznie stosować do 300 ° C przez krótki czas i kosztuje zaledwie kilka funtów więcej niż zwykła wkładka!


2
ze względu na ograniczenia temperaturowe nie można poprawnie wydrukować ABS lub PC z wyłożonym hotendem. Powiedziałbym, że „czy zamierzasz drukować wyłącznie w temperaturze poniżej 230 ° C” jako koniec z podszewką.
Trish,

Dzięki Mark za tak kompleksowe wyjaśnienie.
m12lrpv

2

Oprócz limitów temperatury drukowania filamentu dla gorących końców wyłożonych PTFE i większego ryzyka zakleszczenia przy metalowych gorących końcach istnieje znaczna potencjalna różnica prędkości drukowania. PTFE jest izolatorem, a umieszczenie izolatora między grzejnikiem a przychodzącym filamentem znacznie spowolni prędkość, z jaką może się stopić. W bardzo trudnych warunkach wytłaczarka z filamentem 1,75 mm z wkładką z PTFE 4x2 mm może wytłaczać tylko o około połowę szybciej niż identyczny w całości metalowy gorący koniec. (Rzędu PLA 3-4 mm ^ 3 / s PLA przez gorący koniec wyłożony PTFE vs. 7-10 mm ^ 3 / s PLA przez gorący metalowy koniec. Zależy to od wielu czynników, takich jak rozmiar dyszy chociaż.)

Być może nie jest to zbyt ważne w przypadku stosunkowo wolnych stylów drukarek, takich jak Mendel / i3, ale szybkość topnienia filamentu jest podstawowym praktycznym ograniczeniem prędkości drukowania w drukarkach o wysokiej wydajności, takich jak Deltas lub CoreXY.


1

Właśnie kupiłem metalową przegrodę termiczną i albo muszę zaktualizować istniejący wentylator (technicznie możliwe, ale obecnie niemożliwe) lub ponownie zainstalować przegrodę termiczną wyłożoną PTFE.

Drukowanie za pomocą tarantuli Tevo. Z tego, co słyszałem, w zasadzie dla PLA i innych tworzyw o niskiej temperaturze, nie używaj wszystkich metalowych przekładek termicznych. Potrzebujesz tam wyłącznika PTFE.


1
jakie jest uzasadnienie twojej odpowiedzi? co próbujesz przekazać jako uzasadnienie?
user391339,

1

Coś tutaj nie jest rozważane, gdzie wkładka PTFE kończy się w stosunku do końcówki.

W najnowszej głowicy V6 J, którą niedawno kupiłem w serwisie eBay, biegnie ona tylko do szczytu przegródki M6 Stainless, około 25 mm od końcówki. Używam tego na moim Mendelu Maxie, zarówno z PLA, jak i ABS. Nie ma prawdziwych problemów, pracując z prędkością około 70 mm / s, ale miałem problemy z zacinaniem się pod wpływem ciepła, gdy dysza została zablokowana, co sprowadziłem do taniego filamentu.

W Wanhao i3 mini, który niedawno zdemontowałem, z podobnie wyglądającym gorącym końcem, wkładka PTFE biegnie aż do mosiężnej końcówki. Ta konkretna drukarka działa tylko z PLA. Muszę jeszcze to sprawdzić, aby odkryć zalety / wady tej różnicy.


1

W dzisiejszych czasach nie potrzebujesz wszystkich metalowych końcówek, jeśli używasz rurki PTFE Capricorn w temperaturze 340 ° C. Działa świetnie, działa płynnie, bezproblemowo i drukuje nylon bez usterki.


0

Moja Tevo Tarantula miała w całości metalowy hotend i nigdy nie natknąłem się na problemy z drukowaniem PLA i PETG, przez większość czasu byłem nawet w stanie wyciągnąć filament, gdy drukarka była zimna.

Po aktualizacji do klonu E3Dv6 z przegrodą wyłożoną PTFE zacząłem mieć problemy z powodu zablokowania filamentu w miejscu połączenia rurki Bowdena z przegrodą termiczną, więc niedawno zastąpiłem go ponownie metalową przegrodą termiczną i problemy natychmiast zniknęły.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.