Jak działa pozycja wyjściowa w drukarce Prusa i3 RepRap?


10

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W jaki sposób Prusa i3 określa pozycję wyjściową?

Mam wrażenie, że tak to działa, ale nie jestem do końca pewien:

 1. Jeśli żaden z ograniczników krańcowych nie jest aktywowany; Załóżmy, że jesteś gdzieś pomiędzy Max-X, Max-Y, Max-Z i punktem 0,0,0.
 2. zrobić
  1. Dla osi w osiach
   1. Jeśli zatrzymanie osi nie jest sygnalizowane
    1. odejmij 100 kroków od osi.
 3. podczas gdy ograniczniki nie sygnalizują lub jeżeli nie osiągnięto punktu 0,0,0;

2
Odpowiedź na to pytanie jest całkowicie zależna od oprogramowania układowego, w którym działa drukarka i konfiguracji wspomnianego oprogramowania układowego (kolejność bazowania w Marlin jest konfigurowalna, masz wiele opcji, takich jak „najpierw home Z” lub „home X i Y jednocześnie „).
Tom van der Zanden,

Odpowiedzi:


8

Działa tak, jak opisano, ale nie przesuwa wszystkich osi jednocześnie. Najpierw przesuwa oś X, odejmując kroki, podczas gdy wyłącznik krańcowy X nie jest wciśnięty. Kiedy oś X znajduje się w pozycji bazowej (naciśnięty zostaje zderzak końcowy X), powtarza się procedura dla osi Y i na końcu osi Z.


1
Zawsze wydawało mi się dziwne, że drukarki 3D mają w zasadzie odwrotną sekwencję bazowania z konwencjonalnych maszyn cnc. Większość młynów przemysłowych, laserów i routerów bazuje na kolejności Z, Y, a następnie X. Ma to na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii w urządzeniach zamontowanych na stole roboczym.
tbm0115,

1
Drukarki 3d zazwyczaj mają ogranicznik Z na dole, a nie na górze, na lepsze lub gorsze. Więc bazowanie z sprawiłoby, że wpadłoby w cokolwiek pod tym Wiele osób (w tym ja) umieszcza blokadę Z na górze, ponieważ ma to większy sens.
John Meacham,

1

Masz ogranicznik, który wysyła lub wyłącza płytę kontrolera.

Oprogramowanie układowe kart wie, czy jest to przełącznik zamknięty czy otwarty.

Załóżmy, że naciśnięty jest włączony, a wyłączony jest wyłączony.

Gdy oś znajdzie się w domu, będzie czytać jako WŁ. Oprogramowanie układowe nie pozwoli wtedy na ruch osi w kierunku, który wyznaczyłeś, w kierunku głównym. Teraz zapewne się pomyliłeś. W rzeczywistości to Ty otwierasz plik kodu i mówisz, w jakim kierunku jest dom. Kiedy włączasz go po raz pierwszy, istnieje szansa, że ​​zrobiłeś to źle przynajmniej na jednym. Potem gorączkowo i ręcznie nacisniesz go, gdy hotend twoich drukarek HARD upada na łóżko .. Wszyscy z nas tam byli!

Generalnie Prusy używają pochylni 1.4

http://reprap.org/wiki/RAMPS_1.4

Twój kod to oprogramowanie wewnętrzne. Zwykle po prostu edytujesz plik nagłówka (pojedynczy plik). Pliki te są mocno udokumentowane, w zależności od tego, którego używasz. Twój sprzedawca może dostarczyć Ci wstępnie skonfigurowany plik nagłówka.

Zauważy, że tak, jeśli ogranicznik poślizgnie się lub nie jest ustawiony prawidłowo, drukarka sam się w niego zderzy. Zwykle nie ma uszkodzeń, ale zdarza się to bardzo nieprzyjemnie.

Warto również zauważyć, że niektóre oprogramowanie układowe zmusi cię do domu przed przeprowadzką. Inne pozwalają na awarię drukarki po przeciwnej stronie. Po prostu silnik, zrobi wszystko, co mu powiesz.

W skrócie. Mówisz, jak działają ograniczniki krańcowe i w jakim kierunku jest drukarka.


Nie rozumiem, jak to jest odpowiedź na pytanie. Pytanie brzmi: jak działa bazowanie (w kontekście używanego „algorytmu”), ale twoja odpowiedź to tylko kilka uwag na temat tego, jak ludzie rozbijają hotend do łóżka z powodu złej konfiguracji ogranicznika.
Tom van der Zanden,

Cześć Tom Przepraszam, że to mylące. Wyjaśniam, jak przestaje działać koniec oraz jak oprogramowanie / elektronika widzą i przetwarzają stany. Który odpowiada na pytanie. Myślę, że zgubiłeś się z dodatkowymi informacjami o tym, dlaczego głowy się rozbiją. Miało to wyrazić, w jaki sposób różne oprogramowanie wewnętrzne obsługuje i nie obsługuje pozycji karetki. Daj mi znać, jeśli masz inne pytania. Miłego drukowania!
StarWind0
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.