Czy pogoda jest problemem dla ramek MDF?


10

Zdobyłem wszystkie części, aby zbudować przeróbkę Reprap Prusa i3, jedyną brakującą częścią jest rama.

Mam wątpliwości między cięciem MDF (tańszym) lub akrylowym (droższym), oczywiście tańsza jest moją preferowaną opcją, dopóki nie zobaczę żadnych wad w produkcji drewna.

Myślałem o zmiennych, takich jak ciepło i wilgotność oraz o możliwości rozszerzania / kurczenia się ramy, czy jest to ważny problem? Czy będę miał większą precyzję kupując akrylową, czy nie ma to znaczenia?


1
Akryl jest złym wyborem do wszystkiego, co strukturalne. Pęka i pęka pod dowolnym naciskiem. Dokręcanie śrub to gra w kurczaka. MDF jest znacznie lepszy na prawie każdym froncie.
John Meacham,

Odpowiedzi:


5

Ogólnie rzecz biorąc, MDF będzie OK. W obszarach o wysokiej wilgotności możesz doświadczyć wypaczenia, ale możesz to złagodzić, uszczelniając powierzchnię farbą lub lakierem. Jednak prawdopodobnie z tych dwóch materiałów akryl będzie bardziej stabilny przez kilka lat.


6

Chcę dodać następujące do już bezpośredniej i bardzo dobrej odpowiedzi @Dani Epstein. Nie odpowiada na twoje pytanie, ale mam nadzieję, że może pomóc wielu osobom, które czytają pytanie przy wyborze między dwoma materiałami.

Akryl jest mniej stabilny i prawdopodobnie zużyje się szybciej niż dobrze zbudowana rama MDF do drukarki 3D! Odniosę się do punktów osobno.

  1. Rama MDF ma znacznie (!) Większą masę niż akryl, co natychmiast redukuje wibracje. Prawie ważniejsze jest to, że rama skrzyni, jak na przykład w przypadku Prusa i3, stabilizuje się bardziej wewnętrznie dzięki swojej konstrukcji „redundantnej ściany” (nie pobijaj mnie tutaj, bo nie mam lepszego opisu) właściwość, która wynika z wież.)
    Porównaj te dwa zdjęcia z reprap wiki Prusa i3 : Prawdopodobnie nie znajdziesz akrylowej ramy z tym wzorem. Naprężenie ścinające wytwarzane przez ruchome wózki, a także drgania z prętów powinny teoretycznie być znacznie mniejsze.ramka (z reprap-wiki) metalowa rama (z reprap-wiki)
  2. Akryl może nie ścierać się z „naturalnych przyczyn”, ponieważ nie jest materiałem biologicznym, jak drewno, ale zużyje się znacznie szybciej z powodu obchodzenia się z materiałem, konserwacji i błędów ludzkich. Materiał jest bardzo kruchy. W Internecie można znaleźć wiele raportów, w których ramka pękała lub pękała podczas instalacji. Oto mój ulubiony przykład od kogoś z dużym doświadczeniem (1: 20-2: 30): https://www.youtube.com/watch?v=wkkVk8c8XoU
  3. Akryl jest złym wyborem ze względu na swoje właściwości mechaniczne: jest miękki (znalazłem niską wytrzymałość na rozciąganie jako liczbę do porównania w danej bazie danych), ma dużą rozszerzalność cieplną (5 razy większą niż stal nierdzewna) i topi się w 160 ° C (więc uważaj na wszystko, co dotyka twojego hotendu). Porównaj to z innymi materiałami tutaj (choć w tej bazie danych nie ma MDF ani sklejki ;-)): http://www.goodfellow.com/E/Polymethylmethacrylate.html

To sprawia, że ​​moim zdaniem akryl jest bardzo złym wyborem na materiał ramy drukarki 3D. Wybierz MDF lub sklejkę, możesz też sprawić, że będzie wyglądać fajnie, również ją malując.


Tak, mam tak wiele popękanych części akrylowych z poprzednich wersji. Nie mam pojęcia, dlaczego ktokolwiek pomyślał, że byłoby to dobre dla drukarek 3D innych niż to, że jest to łatwe do cięcia laserowego za pomocą stosunkowo niedrogich noży.
John Meacham,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.