Z jakiego materiału mogę zrobić własne formy do ciast?


9

Chciałbym zrobić niestandardowe formy do ciast.

Zapytałem o to w kilku sklepach specjalizujących się w sprzęcie do gotowania, powiedzieli, że to niemożliwe.

Zastanawiam się, czy drukowanie 3D to umożliwia. Wymagałoby to materiału bezpiecznego dla żywności, zgodnie z którym Jakie są materiały bezpieczne dla żywności i jak je rozpoznać?

Istnieją jednak dwa dodatkowe warunki:

  • Materiał musi być w stanie wytrzymać ciepło piekarnika lub kuchenki mikrofalowej i nie mieszać się z ciastem.
  • Usunięcie ciasta z formy po przygotowaniu nie powinno być trudne.

Pierwszy warunek polega na tym, że to pytanie jest nieco inne niż Czy możesz używać materiału PLA z jedzeniem i napojami? - to pytanie dotyczy sztućców i szklanek, a nie rzeczy, które wchodzą do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej.

Czy istnieje materiał, który można wykorzystać do tego celu?


Dla jakiej drukarki?
kenorb

@kenorb Dobra uwaga .. nie zdawałem sobie sprawy, że to może coś zmienić. Chciałbym wiedzieć ogólnie, ale poza tym: Kossel.
SL Barth - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


7

Powiedziałbym, że drukowanie FDM w ogóle nie wchodzi w rachubę w przypadku tego zadania, zarówno ABS, jak i PLA stopiłyby się w piekarniku, a rowki na wydruku z procesu FDM sprawiłyby, że czyszczenie koszmaru byłoby koszmarem.

Początkowo myślałem o drukarce SLA (1000 USD +), która wykorzystuje żywicę fotopolimerową utwardzaną światłem UV, a na podstawie jej zastosowań medycznych sądzę, że jest bezpieczna dla żywności - nie wiem jednak, jaka jest jej temperatura topnienia.

Innym pomysłem, który nie byłby zbyt łatwy do zrobienia w domu, jest porcelana.

Shapeways oferuje usługę, z której możesz skorzystać - mówią, że tylko 9 USD za część, maksymalne wartości przyciemnienia 125 x 125 x 200 mm, zarówno bezpieczne dla żywności, jak i piekarnika.


7

Największym problemem, jaki widzę podczas używania Kossel (lub dowolnej drukarki FDM) jest to, że do bezpośredniego wydrukowania formy potrzebujesz plastiku o wystarczająco niskiej temperaturze topnienia, którą możesz wydrukować, i wystarczająco wysokiej temperaturze topnienia, którą możesz upiec.

Z tej listy filamentów (która co prawda pokazuje temperatury drukowania, a nie temperatury topnienia), poliwęglan i poliwęglan-ABS są drukowane w temperaturze 250+ C, podczas krótkiego wyszukiwania stwierdzono temperatury wypieku ciasta od 175 do 200 C.

Zgodnie z tym poliwęglan jest już używany do pojemników bezpiecznych dla żywności, choć nadal musisz się martwić o drukowanie w sposób bezpieczny dla żywności i wykończenie powierzchni, jak w pytaniu, które połączyłeś.

Te dwa fakty sugerują, że może być możliwe wydrukowanie formy z poliwęglanu i upieczenie w niej, chociaż IMO jest znacznie lepszy sposób na osiągnięcie tego samego rezultatu: wydruk pozytywu formy z dowolnego materiału, wygładzenie wydruku dla lepszej jakości wykończenia , a następnie użyj silikonu spożywczego, aby wykonać formę z gotowego wydruku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.