Jak obliczyć prędkość objętościową dla automatycznej prędkości Slic3r?


10

Zauważyłem, że Slic3r oferuje ustawienie prędkości zwane „ automatyczną prędkością” ” mające na celu zapewnienie stałego ciśnienia filamentu w wytłaczarce, co moim zdaniem mogłoby wyeliminować problemy ze szlifowaniem filamentu przy wyższych prędkościach drukowania.

Według podpowiedzi w Slic3r, prędkość automatyczna jest obliczana na podstawie dwóch parametrów:

  • Maksymalna prędkość
  • Maksymalna prędkość objętościowa

Maksymalna prędkość mówi sama za siebie, ale jak mogę obliczyć maksymalną prędkość objętościową mojego wydruku?

Odpowiedzi:


5

Prędkość automatyczną oblicza się na podstawie maksymalnej prędkości objętościowej w mm 3 na sekundę. Jeśli zwykle drukujesz z prędkością 80 mm / s, szerokość wytłaczania wynosi 0,5 mm, a drukujesz warstwy o wysokości 0,2 mm, prędkość objętościowa wyniesie 80 * 0,5 * 0,2 = 8 mm 3 / s, co oznacza objętość tworzywa sztucznego wytłaczanego przez twoja drukarka co sekundę podczas drukowania z tą prędkością (nie uwzględniając żadnego puchnięcia matrycy).


Masz rację co do warunków: zaktualizowałem post, aby to odzwierciedlić. Znalazłem również blogu dyskusji matematyki w kontekście szerokości wytłaczania, dla zainteresowanych: extrudable.me/2013/11/03/...
Tormod Haugene

Technicznie nie jest odpowiedzią ... poprosił o maksymalną, dałeś mu, jak obliczyć „zwykłą”, którą już przetestował.
FarO,

2

Nie ma ustalonej maksymalnej prędkości objętościowej, która działałaby dla wszystkich, po prostu jest zbyt wiele zmiennych, aby uwzględnić. Korzystając z wyjaśnień @Iana Williamsa, możesz przekonwertować prędkość na wolumetryczną na normalną, ale nadal musisz sprawdzić, która prędkość działa najlepiej w twojej konfiguracji.

Tylko kilka innych zmiennych wpływających na to, jak szybko materiał może wydostawać się konsekwentnie: temperatura (dysza i hamulec cieplny), moc silnika wytłaczarki, tarcie tnące między wytłaczarką a hotendem, ściśliwość materiału, płynność i temperatura zeszklenia, ..

Na forach RepRap są interesujące tematy, takie jak ten:

http://forums.reprap.org/read.php?262,654085

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.