Jakie są główne różnice między tratwami, spódnicami i rondami?


27

Chciałbym zrozumieć różnice między tratwami, spódnicami i rondami. Pojawiają się w oprogramowaniu, którego używam do edycji moich obiektów 3D.

Czy ktoś może wyjaśnić, jakie to są i jakie są między nimi główne różnice?

Odpowiedzi:


41

Tratwy:

Tratwy to kilka warstw plastiku umieszczonych na powierzchni drukowanej przed wydrukowaniem obiektu. W przypadku zastosowania filamentu nierozpuszczalnego w wodzie między tratwą a samym nadrukiem zostanie umieszczona odrobina szczeliny powietrznej, aby można ją było łatwo usunąć. Tratwa może pomóc przykleić druk do powierzchni drukowania, ponieważ zwykle ma większą powierzchnię niż spód wydruku. Umożliwia także kontakt dolnych warstw wydruku z inną warstwą tworzywa sztucznego, dzięki czemu rozkładanie jest mniejsze w porównaniu z drukowaniem na samym stole drukarskim.

Tratwa w Slic3r (zielona)

Spódnice:

Spódnice to plastikowe pętle wytłaczane wokół drukowanego obiektu. Na pierwszej warstwie umożliwia to wypchnięcie filamentu przez wytłaczarkę, aby można było ustalić stały przepływ. Aby utworzyć blokadę wokół wydruku, można zastosować wielowarstwową osłonę, dzięki czemu na wydruku będzie mniej ruchu powietrza, a wydruk może ostygnąć wolniej.

Spódnica w kolorze Slic3r (zielona)

Rondo:

Rondo to warstwa tworzywa sztucznego, która jest umieszczona na pierwszej warstwie nadruku, co pozwala na lepszą przyczepność do powierzchni nadruku. Nie rozciąga się pod nadrukiem, podobnie jak tratwa, a jedynie biegnie od krawędzi nadruku na określoną odległość.

Rondo w Slic3r (zielony)

Kredyty: obrazy ze Slic3r


8

Wszystkie trzy z tych funkcji służą do poprawy jakości i wskaźnika powodzenia wydruków, zwłaszcza te, które zawodzą z powodu problemów na pierwszych kilku warstwach lub z powodu małego rozmiaru pierwszej warstwy.

Tratwa

Tratwa jest funkcją poziomą wykonaną jako pierwsze kilka warstw nadruku i służy do rozwiązywania problemów z przyczepnością do łóżka, głównie w przypadku ABS. Pierwsze kilka wydrukowanych warstw to rondo (zwykle pryzmatyczne), z samą częścią na wierzchu (z niewielką odległością separacji, aby pomóc w oddzieleniu, aby umożliwić usunięcie części z tratwy). Tę odległość oddzielenia należy dostosować, aby umożliwić przylgnięcie pierwszej warstwy rzeczywistej części, ale także łatwe usunięcie tratwy.

Spódnica

Spódnica jest funkcją jednowarstwową zaprojektowaną, aby pomóc w zalewaniu ekstrudera i zapewnić stabilny przepływ filamentu dla optymalnej pierwszej warstwy. Zazwyczaj jest to kilka przejść wokół „śladu” pierwszej warstwy w szorstkim kształcie pierwszej warstwy, ale nie dotykają one samej części ani nie pomagają bezpośrednio przylegać (chociaż posiadanie zagruntowanej i gotowej wytłaczarki pomaga w samodzielnym wytłaczaniu).

Rondo

Rondo można uznać za spódnicę dotykającą kształtu pierwszej warstwy. Służy do wspomagania przyczepności i zwiększa pole powierzchni pierwszej warstwy (dzięki czemu ma większą powierzchnię do przylegania do złoża). Rondo najlepiej stosować do części z małymi pierwszymi warstwami, które nie przylegają prawidłowo. Zazwyczaj są one wykonywane jako obwody (w przeciwieństwie do poprzecznego wypełnienia wypełnienia), aby można je było łatwo usunąć bez uszkodzenia części.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.