Czy dostępne są ogółem biokompatybilne materiały?


14

Obecnie pracuję nad częściami do niestandardowej protezy.

Obecnie moim głównym zmartwieniem jest znalezienie biokompatybilnych materiałów, które można wydrukować w 3D z UP lub Reprap. Kawałek musiałby stykać się ze skórą przez dłuższy czas, prawdopodobnie średnio około 17 godzin dziennie.

Główne obawy, które mam, to:

  • Reakcje skórne spowodowane długotrwałym kontaktem
  • Reakcje skórne i zasinienie spowodowane tarciem
  • Degradacja materiałów z powodu długotrwałego narażenia na wydzieliny skórne i pot
  • Ryzyko toksyczności w związkach generowane przez wspomnianą degradację materiału

Jakie materiały możesz polecić?

Wszelkie obszerne dane (z testów) będą bardzo mile widziane.


1
Czy jest jakiś powód, dla którego tworzywa sztuczne ogólnego zastosowania (takie jak ABS, PLA) nie są odpowiednie dla twojego zastosowania? Są używane we wszystkim, od klawiatur, telefonów, klocków Lego po kubki do picia i sztućce. Wydaje się mało prawdopodobne, aby kontakt skóry z tymi tworzywami sztucznymi mógł stanowić problem.
Tom van der Zanden

@TomvanderZanden Niepokoi mnie długotrwałe stosowanie i reakcja na wydzieliny skórne, ale nie było to jasne w moim pytaniu, rozwinę je. Dzięki za wkład!
Silver Quettier

@AdamDavis Rozumiem twój punkt widzenia. Czy yopu czułoby się bardziej komfortowo z edytowanym pytaniem stwierdzającym, że pytanie to dotyczy testów, wyników i obserwacji, ale nie zaświadczeń i porad medycznych i nie powinno być tak traktowane?
Silver Quettier

Odpowiedzi:


4

Istnieją drukarki zaprojektowane do użytku medycznego, a producenci dostarczają im różne poziomy certyfikacji i testów , jednak nie widziałem, aby producent filamentów certyfikował ich materiał jako zgodny biologicznie oddzielnie od drukarki. Proces drukowania nieznacznie zmienia materiał w najlepszym przypadku (i znacznie przy złej kontroli temperatury lub źle ustawionych parametrach), więc nawet jeśli znaleziono filament biokompatybilny, uzyskany produkt może nie osiągnąć tego samego poziomu biokompatybilności.

Jeśli zamierzasz używać maszyny na poziomie hobbystów do celów medycznych, możesz po prostu chcieć użyć interfejsu, takiego jak skarpeta lub formowany / odlewany polimer, o którym wiesz, że jest biokompatybilny między drukowaną częścią a skórą.


Myślę, że jest jeszcze trochę za wcześnie, aby mieć pewność co do tych pytań. Dziękuję za Twój wkład. Poczekam, czy będzie więcej odpowiedzi, ale ostatecznie sami majstruję przy materiałach i podam wyniki do publicznej wiadomości.
Silver Quettier

-3

Jeśli chcesz wiedzieć coś o tym, co pytasz, interesujące jest przeczytanie http://e-nable.org/resources/prosthetics-students-consultation/

To jest link z uzupełniającymi się informacjami na temat drukowania 3D jako wolontariusz.

Wiem, że to za mało informacji na temat produktów, ale uważam, że Nylon jest najlepszą rekomendacją, ponieważ to jest to, czego zwykle używają drukarki.

Ta strona obsługuje informacje z dr. Changiem na e-mail eagle01@rocketmail.com

ale nie ma informacji o komponentach stosowanych w protetyce, ale wiem, że Nylon jest obecnie najlepiej do tego przystosowany.

Jeśli wolisz, jest strona z twórcami rejestrującymi informacje o PETG: https://www.matterhackers.com/news/how-to-succeed-when-printing-with-petg-filament


1
Witaj na stosie! Wybierz się na wycieczkę . Odpowiedzi typu Tylko łącze nie są tym, do czego dąży stos. E-nable to dobrze znany program dotyczący drukowania zewnętrznych materiałów protetycznych, ale robi się to z materiałami niekompatybilnymi, ponieważ nie muszą one być biokompatybilne.
Trish

1
Twoja notatka do maila dr. Changa jest dobra, ale możesz chcieć powiedzieć, dlaczego mówisz nam, że poliamid (nylon) jest najlepszy. Dodałeś tylko więcej linków, powiedz nam o ich treści
Trish

Dziękujemy za odpowiedź, ale szukamy wyczerpujących odpowiedzi, które dostarczą wyjaśnienia i kontekstu. Bardzo krótkie odpowiedzi nie są w stanie tego zrobić, więc edytuj swoją odpowiedź, aby wyjaśnić, dlaczego jest słuszna. Ponadto wolimy, aby odpowiedzi były samodzielne, tam gdzie to możliwe. odpowiedzi tylko na link są odrzucane (ponieważ linki mają tendencję do gnicia ) i staną się bezużyteczne, jeśli treść połączona znika. Jeśli dodasz więcej kontekstu i szczegółów z linku, bardziej prawdopodobne jest, że inni uznają twoją odpowiedź za przydatną.
Greenonline
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.