Czy silniki krokowe wymagają jakiejkolwiek konserwacji?


23

Mam drukarkę od prawie roku.

Czy jest coś, co powinienem zrobić, aby utrzymać silniki?


3
Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie należy otwierać silnika krokowego, którego zamierzasz użyć ponownie - w niektórych z nich zastosowane magnesy zostaną osłabione, jeśli silnik zostanie zdemontowany bez użycia żelaznego „uchwytu”. Ponadto istnieje ryzyko dostania się zanieczyszczeń do małej szczeliny między wirnikiem a stojanem. Teoretycznie istnieją sposoby, aby ostrożnie wykonać wymianę łożyska, ale raczej nie będzie to warte kłopotu na steperze tego rodzaju stosowanym w stacjonarnych drukarkach 3d.
Chris Stratton

Odpowiedzi:


13

Sam silnik krokowy nie. Możesz sprawdzić silniki pod kątem zanieczyszczeń lub kurzu.

W zależności od konfiguracji możesz sprawdzić części drukarki, które łączą się z silnikiem krokowym, takie jak sprzęgła wału, koła pasowe, śruby pociągowe / pręty gwintowane i paski. Przewody silnika krokowego należy od czasu do czasu sprawdzać pod kątem zużycia i obciążenia.


Sprawdzanie drutów pod kątem uszkodzeń może zapobiec coś gorszego, ale czy naprawdę jest jakaś korzyść z okresowej kontroli innych części? Myślę, że taka kontrola jest potrzebna tylko wtedy, gdy zauważysz pogorszenie jakości wydruku.
Tom van der Zanden

2
Nigdy nie boli zapobiegawczo łapać problemy. Niektóre z nich można łatwo sprawdzić. Inni wymagają ożywienia łóżka. Nie zawracałbym sobie tym głowy, ponieważ wymagałoby to ponownej kalibracji.
kareem

3
Szczególnie w przypadku drukarek o wysokiej prędkości / wibracji ważne jest okresowe sprawdzanie śrub i nakrętek, aby upewnić się, że się nie poluzują.
Chase Cromwell

10

Nie, silniki krokowe nie wymagają konserwacji. Są bezszczotkowym silnikiem, więc nie mają szczotek, które należy wymienić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.