Jak utworzyć gwintowany wątek w OpenSCAD?


9

Czy istnieje jakikolwiek prosty sposób tworzenia gwintowanego wątku w OpenSCAD? Potrzebuję czegoś takiego jak średnica 10 mm na końcu, 9 u góry i wysokość 10 mm.


Czy możesz wyjaśnić, jakie podejście przyjąłeś, co już wypróbowałeś i dlaczego się nie udało? To może pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, od czego zacząć wyjaśniać.
kamuro

Istnieje wiele bibliotek dla OpenSCAD do tworzenia wątków. Po prostu nie mogłem znaleźć nici dla stożkowego gwintu (tj. Gwintu rurowego).
Hiisi T

Odpowiedzi:


4

Jeśli twoje umiejętności matematyczne i OpenSCAD są lepsze niż moje, możesz skorzystać z Biblioteki nakrętek metrycznych, śrub i gwintów OpenSCAD, która znajduje się tutaj: Biblioteka nakrętek metrycznych, śrub i gwintów OpenSCAD

Wykorzystuje różne środki do generowania wielokątów o promieniu i obejmuje wzory na częściowe obroty. Zakłada się w projekcie, że środek obrotu wygenerowanych wielokątów jest stały. Przejrzałem kod zewnętrznego gwintu i łatwo mogłem określić odniesienia do promienia.

Przy odpowiednim kodowaniu można wygenerować zmienny promień w zależności od wysokości cylindra w określonym punkcie i osiągnąć wymagany efekt stożkowy.

Oczekuję, że będziesz musiał zmniejszyć pożądany promień o ułamek, powiedzmy 0,05 mm, aby osadzić wielokąty tworzące nitkę w stożkowym cylindrze.

Jeśli nie jesteś silnym programistą, zignoruj ​​tę odpowiedź.


Więc nie ma gotowego rozwiązania. Dziękuję za komentarz. Będzie grać z biblioteką.
Hiisi T

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.