Czy można drukować szczecinę szczoteczki do zębów?


11

Czy można drukować włosie szczoteczki za pomocą zwykłej drukarki 3D FDM? Szczególnie interesuje mnie szerokość włosia, bliskość każdego włosia i elastyczność każdego włosia.


Cześć,, j. Roibal, zauważyłem, że twoje pytanie jest już od dłuższego czasu. Czy któraś z poniższych odpowiedzi była w stanie rozwiązać twoje pytanie? Jeśli tak, czy miałbyś coś przeciwko zaakceptowaniu właściwej odpowiedzi. Jeśli nie, czego brakuje, abyśmy mogli Ci pomóc? Ponadto, jeśli sam to wymyśliłeś, zawsze możesz odpowiedzieć i zaakceptować własne rozwiązanie. Dziękuję Ci.
StarWind0

Odpowiedzi:


6

Właściwie w zeszłym roku grupa używała normalnej drukarki FDM do drukowania 3d włosów, szczotkowania itp. Zobacz komunikat prasowy Carnegie Mellon University

https://www.engadget.com/2015/10/29/3d-printing-hair-is-as-easy-as-using-a-hot-glue-gun/

http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2015/11/3d_printed_hair_by_Gierad_Laput_Xiang_Chen_Chris_Harrison_1.jpg

To powiedziawszy, o ile wiem, nie będziesz mieć dostępu do tego procesu i prawdopodobnie znajduje się pod górą patentów i innych zabójców innowacji.

Teraz, jak to zrobić poza wymyślnym oprogramowaniem.

W przypadku drukarki FDM najmniejsza dysza, jaką kiedykolwiek miałem, wynosiła 0,1 mm, natychmiast się zacięła. Można drukować wiersze z taką precyzją.

Teraz musimy przejść do czegoś bardziej zaawansowanego, takiego jak DLP. Nie potrzebne materiały, ale bliższe pożądanym rozmiarom. formlabs mogą drukować przy 25 mikronach. Który jako włosy ma 17 mikronów, jesteś „wystarczająco blisko” .. ale żywica byłaby krucha i łamała się. Mają inne materiały, takie jak elastyczne, ale nie znam ich wystarczająco dobrze.

Również tylko wspomnę. Małe plastikowe paski są bardziej skłonne do cięcia niż do czesania.


Jedna dodatkowa uwaga na formularzu formLabs (formularz 1 +) może tworzyć funkcje o wielkości 25 mikronów, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​niezawodnie drukuje, który trafi lub nie trafi, szczególnie gdy są drukowane bardzo blisko siebie, jak na włosiu.
Olej napędowy

3

W tym momencie drukarka FDM prawdopodobnie nie przyniesie dobrych rezultatów, jeśli zamierzasz wydrukować ten sam projekt, co obecne szczoteczki do zębów.

Każda nić ma średnicę około 0,007 ", która jest nieco większa niż typowa minimalna średnica, którą można ewentualnie wytłaczać. To nie pozostawia wiele miejsca na zapewnienie wystarczająco dobrej powierzchni między warstwami.

Dzięki tak małym funkcjom możesz mieć problemy z rozdzielczością i dokładnością urządzenia. Rozdzielczość może określać, jak dobrze pasma są drukowane osobno. Dokładność może decydować o tym, jak dobrze każda warstwa drukuje się na sobie. Jeśli dokładność twoich maszyn wynosi około 0,0005 ”, spodziewaj się, że na twoich warstwach zabraknie około 0,0005„ -0,001 ”przy funkcji rozmiaru 0,007”. Nie liczę też, jak dobrze maszyna jest utrzymywana / dostrajana, co może mieć negatywny wpływ zarówno na rozdzielczość, jak i dokładność.

Jest to możliwe na FDM, ale obecnie nie jest prawdopodobne.

Aby pomóc swoim szansom:

  • Zmniejsz szybkość posuwu w dół (może 30-40 mm / s)
  • Obserwuj nad i pod wyciągnięciem. Będzie to bardziej widoczne w przypadku mniejszych funkcji takich jak ten. Będzie to albo wyglądać jak duża kropelka, albo prawie nic. Powinieneś mieć ustawienia w swoim slicer, aby pomóc zrekompensować.
  • Wyczyść wytłaczarkę i napęd i wyreguluj napięcie filamentu w zespole wytłaczarki.
  • Użyj wysokiej jakości filamentu! Jeśli filament nie jest okrągły, nastąpi nadmierne / niepełne wytłaczanie.
  • Należy pamiętać o wszelkich wymogach organizacji zdrowia dotyczących rodzaju materiałów, których wolno używać do czegoś, co dostaje się do ust. Ta sama logika zapewnia, że ​​nie drukujesz szczeciny w formie, która może się formować. Wierzę, że nylon jest bezpieczny, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, ale nie cytuj mnie w tym.

Aby dodać do tego, nawet materiały drukowane zatwierdzone przez FDA nie kwalifikowałyby się do wiadomości. Ponieważ te drukarki nie będą spełniać standardów FDA.
StarWind0

@StarWind, czy zdarza ci się wiedzieć, w jaki sposób drukowana część nie spełnia standardów FDA? Nawet w przypadku naturalnego PLA lub nylonu?
tbm0115

1
Odbyliśmy długą rozmowę na ten temat w prowadzonej przeze mnie grupie na Facebooku, hobbystach zajmujących się drukiem 3D. Problem sprowadza się do tego, że urządzenie nie będzie spełniało standardów czystości / czystości w pomieszczeniu. Członek pracujący w tej przestrzeni był tego bardzo pewien. Plastik będzie.
StarWind0

Myślałem, że to głupie, biorąc pod uwagę
tempa,

1
Zgadza się! Jest problem z zanieczyszczeniem w dyszy i ustawieniami płyty montażowej (taśma, klej itp.), Prawda?
tbm0115

1

Próbowałem zrobić coś dla drzewa świątecznego za pomocą techniki drop loop. Możesz użyć tej samej metody lub czegoś podobnego, aby spróbować stworzyć coś, co wygląda jak szczecina szczoteczki do zębów, ale nie sądzę, że chcesz spróbować za pomocą tego czyszczenia zębów.


Czy mógłbyś dodać trochę więcej szczegółów? Co to jest technika „pętli opadania”?
Tom van der Zanden

Zasadniczo drukarka drukuje linię z modelu w cienkim powietrzu, a następnie z powrotem do modelu, tworząc pętlę lub ciąg filamentu.
user802599,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.