Czy powinienem dołączyć drukarkę 3D?


19

Mam zbudowany w domu RepRap z otwartymi wszystkimi bokami ..

Czy zamknięcie obszaru drukowania w akrylu miałoby jakąś korzyść?

Odpowiedzi:


17

Trudno powiedzieć, czy osobiście powinieneś dołączyć drukarkę. Jednak poprosiłeś o zalety, a ja wymienię niektóre z nich, na których można oprzeć decyzję.

Obudowa drukarki 3D

 • pomaga utrzymać temperaturę całego wydruku na kontrolowanym poziomie, jeśli użyjesz elementu grzejnego, termopary i regulatora pid . Jest to jedno z najbardziej bezpośrednich zastosowań obudowy, które można osiągnąć prawie w żaden inny sposób. Można niechętnie powiedzieć, że robi to dla całego wydruku, co robi łóżko cieplne dla początkowych warstw. Kontrolowanie temperatury może być korzystne dla przyczepności warstw i może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z rozwarstwianiem. Może to sięgać nawet naprawiania pęknięć i całkowitego rozwarstwienia (dzięki @J. Roibal za zwrócenie mi uwagi na te pęknięcia w komentarzach)
 • kontroluje niebezpieczne opary . Tutaj możesz znaleźć naukowe badanie na ten temat, opublikowane w Atmospheric Environment 79, zatytułowane „najdrobniejsza emisja cząstek z stacjonarnych drukarek 3D na dokładnie ten temat. Możesz osadzić filtr z wentylatorem w obudowie, aby odfiltrować powietrze ze wszystkich niebezpiecznych oparów, które powstają podczas topienia niektórych rodzajów tworzyw sztucznych. Może po prostu cyrkulować powietrze wewnątrz komory lub wydostawać się przefiltrowanego powietrza z obudowy. Jest to kolejne zastosowanie, którego nie można osiągnąć inaczej (afaik).
 • może utrzymywać wilgoć z dala od drukarki. Jest to pomocne w przypadku filamentów, które przyciągają wodę (i w tych okolicznościach nie drukują dobrze). Należy to również zrealizować osobno dla przechowywanego filamentu, dodając żel krzemionkowy do regulacji wilgotności. (Dzięki @Obmerk Kronen w komentarzach)
 • minimalizuje straty stołu. Dzieje się tak na co najmniej dwa sposoby - podgrzewane łóżko ogrzewa również otoczenie, czyli wnętrze obudowy. Podwyższenie temperatury minimalizuje różnicę temperatur, a tym samym utratę ciepła. Zminimalizowany jest również wiatr, wprowadzający duże wahania w przenoszonym (tj. Traconym) cieple. W tym sensie również
 • tłumi wiatr, zapewniając stabilność temperatury drukowania. Również kurz i cząsteczki, które mogłyby zostać wydmuchane na wydruk, zostaną usunięte (dzięki dodaniu pyłu / cząstek: @Obmerk Kronen). Jest to korzyść, która pojawia się bez podgrzewanej komory lub filtra.
 • pomaga utrzymać drukarkę w czystości pomiędzy użytkami. Twoje siekiery podziękują ci, że jesteś wolny od kurzu.
 • redukuje zapach i hałas. Jeśli korzystasz z drukarki w swoim salonie, to samo może być wielką korzyścią.
 • zapewnia, że ​​drukarka jest bezpieczna podczas przechowywania, nic na nią nie spadnie.
 • może ładnie wyglądać i dodawać stylu drukarce, nawet jeśli jest zrobiona samodzielnie ;-)

Istnieją oczywiście również wady, takie jak: praca związana z pracą / pieniądze, aby ją wykonać, zwiększone wykorzystanie miejsca na drukarkę, a jeśli nie jest dobrze wykonane do tego celu (co powinno być), zwiększone trudności w naprawie i konserwacji samej drukarki ( tzn. wyciągnięcie drukarki z obudowy).


Z tego, co rozumiem, niektóre rodzaje filamentów muszą być zamknięte, aby zapobiec pękaniu i deformacji podczas drukowania z powodu zbyt szybkiego chłodzenia.
J. Roibal - BlockchainEng

Czy masz na to referencje? Chciałbym dodać informacje do odpowiedzi!
kamuro

1
kamuro - udało mi się znaleźć kilka referencji, w tym reddit post, który omawia problem pękania rozwiązany przez załącznik: reddit.com/r/3Dprinting/comments/2jn3en/… Dodatkowy post napisany przez „tommyph1208” zagłębia się na ten temat: ultimaker.com/en/community/…
J. Roibal - BlockchainEng

1
+1 Bardzo dobra odpowiedź. Możesz dodać ochronę przed wilgocią. (To plus również dla komory filamentu). i utrzymywanie przeciągu (wiatru) z filamentu i wydruku jest bardzo ważnym punktem - nie tylko temperatura, ale także cząsteczki kurzu ..
Obmerk Kronen

1
edytowałem informacje w, daj mi znać, jeśli o tym myślisz.
kamuro

9

@kamuro podał doskonałą odpowiedź, więc postaram się dodać, grając w adwokata diabła.

Możliwe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

 • Niewłaściwa obudowa może spowodować większe różnice temperatur, co skutkuje wyższymi wskaźnikami wypaczenia i rozwarstwienia. Na przykład, jeśli nie zamkniesz górnej części urządzenia, temperatura na początku wydruku będzie potencjalnie inna niż w dalszej części wydruku.
 • Delaminacja / wypaczanie po wydruku. To samo można powiedzieć o drukarce bez obudowy. Ale jeśli jesteś zbyt chętny, aby usunąć wydruk bezpośrednio po wydrukowaniu, ryzykujesz zasadniczo „hartowaniem powietrznym” części. Zamiast tego pozostaw część w cieplejszej temperaturze otoczenia i ponownie stwardnieje.
 • Załączniki nie są „poprawkami”. Obudowy są jedynie sposobem na zmniejszenie zmienności w twoim procesie. Jako operator, powinieneś nadal dostrajać swój proces, znajdując odpowiednią temperaturę wytłaczarki / HBP i materiały wysokiej jakości, aby zapewnić powtarzalne, wysokiej jakości wydruki.
 • kamuro dotknął tego nieco, ale miał trudności z przeprowadzeniem konserwacji. Mówiąc z doświadczenia, usuwanie paneli akrylowych z maszyny nieprzeznaczonej do obudowy jest dość denerwujące. Można to jednak złagodzić dzięki lepszej konstrukcji. Zdecydowałem się przykręcić panele do maszyny, ale konstrukcja zatrzaskowa byłaby lepsza. W szczególności regulacja napięcia paska stała się bardzo trudna w moim Replicator Dual po dodaniu paneli akrylowych.
 • Nie rób tego za gorąco. Popełniłem błąd nowicjusza po dodaniu obudowy do mojej maszyny, używając grzejnika w pomieszczeniu obok drukarki. Ogrzewacz pomieszczeń oscylował i od czasu do czasu kierował ciepło na maszynę. Po kilku nieudanych wydrukach zauważyłem, że dodatkowe ciepło otoczenia w pomieszczeniu powodowało wypaczenie ramion ABS mojego HBP pod wpływem ciepła / ciężaru HBP. Obudowa nie była główną przyczyną, ale pomogła w zatrzymaniu dodatkowego ciepła wewnątrz maszyny.

1
Fantastyczny dodatek, nie rozważałem wielu z tych wad dodawania obudowy.
J. Roibal - BlockchainEng

1
Tak, fantastyczny dodatek. Jednak nie nazwałbym większości tych wad, a jedynie wadami wynikającymi z wad projektowych;) Pomoże to twórcom ogromnie w budowaniu własnej obudowy!
kamuro

@kamuro dzięki, było dość trudno wymyślić wady. Ale zgodziłbym się, że jest więcej rzeczy, na które należy uważać, dodając załącznik. Twoja odpowiedź jest trudna do
pokonania

0

Ludzie dodają „pasywnie ogrzewaną komorę”, kiedy drukują w ABS. Jednak osobiście uważam, że najlepszym powodem posiadania niestandardowej komory jest dodanie filtra powietrza. Dodanie filtra powietrza zmniejszy ekspozycję na drobne cząstki powietrza. Powszechnie uważa się za zły pomysł wdychanie cząstek z plastiku.

W przypadku PLA nie będziesz chciał komory powietrznej. Jeśli chcesz wykonać płuczkę powietrzną, będziesz potrzebował dopływu powietrza, aby uniknąć nagrzania komory cieplnej.

W tej notatce, jak widzimy w Z18, PLA może skorzystać z aktywnej komory cieplnej, ale będziesz musiał dowiedzieć się, jaka jest optymalna temperatura.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.