Druk 3D z blenderem


11

Mam obiekt, który chcę wydrukować w 3D. Ale mam kilka pytań na ten temat. Na co muszę uważać podczas drukowania 3D?

Wiem, jak zmienić rozmiar metryczny itp. Niektóre osoby powiedziały, że najlepiej ustawić grubość na małą wartość i nie sprawiać, by obiekt był solidny (aby pozostawić wnętrze puste / puste), aby zaoszczędzić pieniądze podczas drukowania.

Czy to prawda, czy to nie ma znaczenia?

Co również, jeśli chcę, aby dwie części obiektu były oddzielnymi kolorami lub materiałami? Czy muszę to zmienić w Blenderze?

Wszelkie porady i informacje byłyby pomocne, dzięki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Informacje o używanej drukarce byłyby bardzo pomocne. Oczywiście stały obiekt zużywa znacznie więcej materiału niż pusty, więc musisz dowiedzieć się, jak drukarka interpretuje twoje modele (czy przeprowadzasz małe testy?). Czy drukarka obsługuje wiele materiałów jednocześnie? Jeśli nie, musisz zatrzymać druk w odpowiednim czasie i zamienić materiały, aby zmienić kolory. Możesz ustawić kolory w blenderze jako wskazówkę, ale nie będzie to magicznie zamieniać szpul za pomocą podstawowej drukarki 3D. Być może będziesz w stanie ustawić punkt zatrzymania programowo na wypadek zapomnienia, ale znowu zależy to od sprzętu.

Odpowiedzi:


4

Masz rację co do ścian. Korzystanie z modyfikatora obiektów Solidify jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Niska grubość: wartość ( 0,1 jest prawdopodobnie dobra) pomaga zachować cienkie, ale mocne ściany. Grubość można monitorować podczas dostosowywania wartości z widoku Model szkieletowy .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dodatkowo, i to jest prawdopodobnie najważniejsza rzecz, o której należy wiedzieć , twoja siatka musi być czysta. Mówiąc czysto, mam na myśli, że wszystko musi być jednym kawałkiem. Żadnych oddzielnych kostek, cylindrów itp. Dodanych podczas modelowania, tylko jeden solidny element. Pomyśl o tym w ten sposób. Jeśli dodałeś kostkę, a część tej kostki znajduje się wewnątrz reszty, może wyglądać dobrze z zewnątrz. Ale drukarka 3D nie drukuje na zewnątrz, drukuje wszystko. Tak więc ściana, choć ukryta, obecna po wewnętrznej stronie siatki zostanie wydrukowana .

Zły:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dobrze:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na koniec, jeśli masz części siatki, których nie można wydrukować od dołu do góry lub nie byłyby same w sobie, rozważ dodanie podpór. Zawsze możesz odciąć je później.

Dodano nogę, ponieważ nie stałaby sama:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Załączam 2 zdjęcia, jeśli spojrzysz w górę, mam inne pytanie. Jak mam umieścić mój przedmiot do drukowania? Czy powinienem ułożyć tekst tekstem do dołu, aby miał na czym stać?

@Ulus To prawdopodobnie byłoby najlepsze. Jeśli moja odpowiedź pomogła, prosimy o rozważenie jej przyjęcia.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Nie chcę też, aby obiekt był w środku solidny, więc czy najlepiej byłoby umieścić za nim dziurę? (Widziałem, jak ludzie to robią w samouczkach wideo). A jeśli tak, to gdzie byłoby najlepsze miejsce? Daj mi znać, jeśli masz pomysł, byłbym zadowolony :)

@Ulus A hole? Modyfikator zestalenia zapewni, że będą to tylko ściany. Czy chcesz móc wbić coś do środka przez otwór? Jeśli to zrobisz, być może w środkowej części blokowej siatki pod środkowym uchwytem.

Hm ok, myślę, że wytłaczanie i zmiana rozmiaru zduplikowanej siatki do środka również będzie działać, a następnie użyję modyfikatora logicznego, aby zrobić dziurę za pomocą cylindra, który powinien działać :)

3

Na co muszę zwrócić uwagę podczas drukowania 3D?

geometria bez różnorodności : geometria, która nie może istnieć w prawdziwym świecie.

Przed eksportowaniem dobrze jest sprawdzić, czy wymiary siatki są poprawne:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Włączenie analizy siatki umożliwia wizualną kontrolę problemów, takich jak przecinające się powierzchnie, ostre krawędzie, krawędzie o grubości poniżej progu i inne kryteria.
narzędzie inspekcyjne pokoloruje twarze tymi problemami.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Na koniec możesz dokonywać wyborów według cech, takich jak luźna geometria, ściany wewnętrzne lub niepołączone wierzchołki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

pamiętaj, że są to tylko narzędzia, które pomogą Ci znaleźć problemy, żadne z nich nie naprawi siatki do drukowania 3D.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.