Jak wybrać drukarkę z podwójną wytłaczarką?


9

Używam Prusa i3 z jedną wytłaczarką od kilku lat i chciałbym drukować z jednego materiału w dwóch kolorach lub z różnych materiałów dla jednego modelu. Dlatego szukam nowej drukarki z podwójną wytłaczarką.

Czy istnieje jakiś sposób pomiaru i / lub porównywania jakości drukarek z podwójną wytłaczarką na rynku?

Na przykład, aby utworzyć model 3d - poproś sprzedawcę (ów) o wydrukowanie go - a następnie porównanie? - na jakich szczegółach się skupić?


1
Bez pewnego budżetu odpowiedzi będą wszędzie i wątpię, aby jakakolwiek firma sprzedająca mniej niż 1000 $ wydrukowała ci próbkę.
tjb1

@ tjb1 Zgadzam się, że może być trudno zawrzeć taką umowę z producentem drukarki, ale wydaje mi się dość realistyczne, aby zapytać o jedno z hubów 3D, jak sugeruje tormod-haugene poniżej
rudolf_franek

Cześć! Czy rozważałeś po prostu uaktualnienie swojego prusa i3 do podwójnej wytłaczarki?
Alfro

Odpowiedzi:


7

Jak sam sugerujesz, zamawianie odbitek testowych niektórych modeli jest jednym ze sposobów.

Huby 3D i MakeXYZ umożliwiają wydrukowanie modelu przez hobbystów i małe firmy za uczciwą cenę. Obie strony pozwalają również zamówić odbitki w oparciu o typ drukarki, co moim zdaniem jest tym, czego możesz szukać.

W 3D Hubs odwiedź raporty trendów i wybierz drukarkę, z której chcesz pobrać próbkę. Podobnie w MakeXYZ wyszukaj lokalnych producentów żądanej drukarki.


3

Magazyn „Make” porównuje drukarki 3D w możliwie najbardziej naukowy sposób, aby pomóc określić mocne i słabe strony każdej drukarki 3D w porównaniu z innymi. Link do testu porównawczego z listopada 2015 r. Jest dostępny tutaj: http://makezine.com/comparison/3dprinters/ Nie byłem jednak w stanie znaleźć możliwości porównania wśród podwójnych wytłaczarek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.