Skanowanie 3D Open Source


15

Staram się stworzyć skonstruowany lekki skaner 3D przy użyciu pojedynczej kamery, lekkiego projektora i gramofonu.

Po dniach spędzonych w Google nie znalazłem żadnego niezawodnego projektu open source, który mógłbym zabrać do pracy. SLStudio naprawdę wydawało się dobrym wyborem, ale nie zostało poprawnie skompilowane.

Zastanawiałem się, czy ktoś zna dobre oprogramowanie typu open source, którego użył przy takiej samej konfiguracji? Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana. Jestem tutaj zablokowany.


W tym filmie widziałem coś, ale nie jestem pewien, czy jest to źródło open source youtu.be/_LyuTwJ2vsY
LCarvalho

Odpowiedzi:


11

2

Możesz użyć czujnika Kinect na Xbox 360 LUB czujnika Kinect na Xbox One. Ten czujnik pozwala uzyskać prawdziwą powierzchnię 3D dzięki SDK. Możesz podłączyć te urządzenia bezpośrednio do komputera za pomocą USB (mam jedno).

Nawet model Xbox One w swoim zestawie SDK ma przykład, który pozwala wyeksportować przechwyconą siatkę jako pliki STL.


1

Szukałem również darmowego lub płatnego oprogramowania do skanowania 3D, a najbliższym rozwiązaniem, które może działać, jest http://wedidstuff.heavyimage.com/index.php/2013/07/12/open- source-photogrammetry-workflow / Ale to nie jest Struktura ze światła (nie używa projektora)

Jeśli chcesz pozostać przy Structured Light, sugerowałbym zajrzenie do openCV ( http://docs.opencv.org/trunk/d1/d90/group__structured__light.html#gsc.tab=0 ) Nie zajrzałem zbytnio ale wygląda na to, że możesz być w stanie coś z tym zrobić.


Dzięki user802599, rozwiązanie OpenCV wygląda dobrze, szkoda, że ​​nie miałem go wcześniej, i tak przyjrzę się temu, ponieważ pracowałem z openCV Pozbyłem się ustrukturyzowanego światła, ponieważ nie miałem wystarczających zasobów i stworzyłem go przy użyciu VisualSFM. jest naprawdę dobry i szybki.
hamza

1

Spróbowałem ... nie wyglądało na to, żeby wtedy działało ... źle pracuję nad tym i wracam do ciebie .. dzięki :)
hamza

@hamza Zastanawiam się, dlaczego nie przekazujesz odpowiedzi +1? To naprawdę dało ci wartość
FrankL

Na pewno będę .... przepraszam, że nie zrobiłem wcześniej ..... :)
hamza

0

To nie jest światło strukturalne. Wykorzystuje laser:

https://hci.rwth-aachen.de/fabscan

Ale jest to całkowicie otwarte oprogramowanie / sprzęt open source.

Zobacz także tutaj:

https://www.thingiverse.com/thing:14198

https://www.youtube.com/watch?v=hBueeqDJ6rQ


Dzięki Lars, wydaje się, że to naprawdę dobre zasoby, źle patrzę na każde z nich ... Pozbyłem się ustrukturyzowanego światła, ponieważ nie było wystarczających zasobów i stworzyłem jeden przy użyciu VisualSFM. jest naprawdę dobry i szybki.
hamza

0

Mam tutaj naprawdę przydatne zasoby, ale pozbyłem się ustrukturyzowanego podejścia do światła z powodu mniejszych zasobów.

Użyłem do tego celu VisualSFM (.exe) , VisualSFM (źródło) z gramofonem i uzyskałem całkiem fajne wyniki. Działa dobrze i łatwy w użyciu.


-1

BQ Ciclop 3D Scanner

Objętość skanowania: większa niż 5 cm x 5 cm i mniejsza niż 20 cm x 20 cm Precyzja skanowania: 0,5 mm Wszystkie niezbędne części do Ciclop są zawarte w tym zestawie do samodzielnego montażu, z niezmontowanym.

Ta lista części skanera 3D Ciclop: 1 x części z tworzywa sztucznego (1 zestaw z 11 szt.) 1 x Arduino Uno R3 z kablem USB 1 x osłona ZUM Scan 1 x A4988 sterownik krokowy 1 x kamera HD C270 1 x silnik krokowy Nema17 2 x laser 1 x zasilacz 1 x łożysko kulkowe 16014 1 x pręt gwintowany M8 (9 szt.) 2 x panel akrylowy 1 x opaska spiralna 8 mm 1 x zestaw śrub i nakrętek

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.