Jak uzyskać wydruki w wysokiej rozdzielczości w krótszym czasie?


10

Kiedy drukowałem obiekt, musiałem wybierać między wysoką rozdzielczością a szybkimi wydrukami. Jakich technik lub technologii mogę użyć lub wdrożyć, aby przyspieszyć drukowanie w wysokiej rozdzielczości?


4
Czy właśnie umieściłem pierwszą opinię? Gratulujemy założenia tej strony!
Obywatel

1
Czego szukasz w odpowiedzi? Zasadniczo pytasz, jak przyspieszyć jazdę samochodem, zużywając mniej paliwa.
Tom van der Zanden,

1
@TomvanderZanden W przeszłości słyszałem o eksperymentach, które mają dwie dysze, jedną większą i jedną drobniejszą. Drobny szczegół wymagałby dwóch przejść (dwóch warstw), aby zbudować potrzebną zewnętrzną obudowę o wysokiej rozdzielczości, podczas gdy większa dysza wykonałaby wypełnienie tylko jedną warstwą na każde dwie warstwy o wysokiej rozdzielczości, i mogłaby to zrobić bardzo szybko ze względu na rozmiar dyszy i ilość plastiku, którą może pompować. Nic więcej nie słyszałem i spodziewam się, że istnieją inne metody, które mogłyby to przyspieszyć (to było lata temu).
Adam Davis,

w jakich technologiach obecnie drukujesz, a które rozważasz, wpłynie to na odpowiedź.
pasta plaintooth

@plaintoothpaste Drukuję ABS przy użyciu drukarki na bazie filamentu (w tym przypadku Taz Mini)
Adam Davis

Odpowiedzi:


8

Możesz eksperymentować z krojeniem. Na przykład, możesz nie potrzebować wysokiej rozdzielczości na całym obiekcie, ale możesz przyspieszyć niektóre proste części, używając wyższej warstwy wysoko. Zobacz część instrukcji Slic3r na ten temat.

Możliwe jest również drukowanie grubszego wypełnienia co N-tą warstwę, patrz Optymalizacja wypełnienia w Slic3r.

Inne krajalnice również mogą mieć te funkcje.


2

W przypadku technologii FDM ogólnie z jedną wytłaczarką modyfikacje krojenia są jedynymi opcjami. Jednak nastąpi kompromis między jakością a szybkością. W przypadku ABS zmiana na maszynę z zamkniętą komorą (taką jak Zortrax) może pomóc, a komora z podgrzewaną komorą (maszyna Stratasys) poprawi jakość i niezawodność, ale nie bezpośrednio prędkość drukowania. Ponieważ ABS ma tendencję do wypaczania trybu wazonu, nie jest to również najlepszy pomysł.

Jeśli potrzebujesz tylko wysokiej rozdzielczości, a nie siły, wówczas zmniejszenie procentu wypełnienia lub nawet użycie trybu wazonu przyspieszy wydruk. Również zmiana na materiał, który można wydrukować z większą prędkością, np. PLA, powiększy dowolne z poprzednich ustawień.

Jeśli masz dwie wytłaczarki, zmiana na szerszą dyszę i użycie jej do wypełnienia może przyspieszyć drukowanie, nagrzewanie i chłodzenie podczas wymiany wytłaczarki może faktycznie spowolnić.

W przypadku innych technologii istnieje wiele opcji cyfrowej projekcji światła (DLP) i stereolitografii (SLA), które zapewniają znacznie wyższą rozdzielczość niż FDM, przy czym DLP jest najszybszym z tych dwóch porównań . Przejrzyj recenzję z odrobiną soli, ponieważ technologie są dalekie od standardowych, na przykład DLP w pracy oferuje znacznie wyższą rozdzielczość i szybkość niż nasze SLA, które jest dość stare.

Technologie spiekania lub topienia mogą skanować kontur każdej warstwy, a następnie wykonywać wypełnienie wieloma warstwami jednocześnie, aby przyspieszyć proces.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.